| AlaturideIngeri a întrebat:

Buna!
Am o problema si nu prea stiu ce sa fac sad
Nu am mai vb cu fostul prieten de miercuri seara(3 iulie)
Ne-am despartit in urma cu 1-2 saptamani dar am hotarat ca o sa ramanem amici si o sa mai vorbim.
Miercuri,l-am sunat sa vad ce a facut la mate(a dat bac-ul) si el era la strand cu niste prieteni de-ai lui,m-am simtit cam naspa,adica eu am crezut ca el e acasa,doarme,am vorbit cateva minute si a inchis spunandu-mi ca o sa ma sune el cand ajunge acasa; m-am sunat dupa cateva ore bune,am vorbit despre mai multe,fiind amandoi tensionati am inceput sa ne tachinam,sa batem apropo-uri,sa rascolim trecutul...el mi-a zis "nu mai suntem impreuna si putem sa facem tot ce dorim",eu i-am raspuns "da,normal ca nu mai suntem impreuna; tu credeai ca mai suntem?",apoi mi-a zis ca inchide ca ii e somn,mi-a zis noapte buna,i-am zis si eu si cand a vrut sa-mi zic pa i-am inchis telefonul pentru ca ma enervase foarte tare.
De-atunci nu am mai vorbit,nici eu dar nici el nu a incercat sa ma sune.
Acum intrebarea ar fi: sa-i dau eu un sms sa-l intreb ce face,sau sa astept sa vad daca ma cauta el,daca nu,asta e? Daca o sa-l caut eu o sa par o disperata sau?
Stiu foarte bine ca nu o sa mai fim niciodata impreuna dar nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea asta,parca in adancul sufletului mai exista o speranta ca poate o sa ne impacam, dar in minte am un lucru foarte clar:nu vreau sa mai fiu cu el pentru ca niciodata nu a pretuit tot ce am facut pentru el si m-a inselat de cate ori a avut ocazia.
Va rog sa-mi dati un sfat, spuneti-mi ce ati face voi daca ati fi in locul meu! Funda + vot

Răspuns Câştigător
| justsummer a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa treci peste o fosta relatie trebuie sa rupi absolut toate legaturile el incepand cu numarul de telefon si terminand cu pagina de facebook. Daca vrei ca trecutul sa ramana trecut si sa nu-ti mai faci rau singura ar trebui sa accepti situatia si sa-ti lasi sansa de a trece cu adevarat mai departe.

3 răspunsuri:
| Mytsaa a răspuns:

Trec prin aceeasi situatie ca si tine si stiu ce simti doar ca la mine situatia e invers, eu sunt cea care nu mai vrea relatie si el spera sa ne impacam.Eu sunt incapatanata si nu vreau sa ne impacam pentru ca nu mai vreau sa fim impreuna desi il iubesc enorm.Asta e, trecem peste.
In locul tau as lasa lucrurile asa cum sunt si daca va vrea sa se impace cu tine, se va intoarce singur.Fortand lucrurile, amintind de trecut, nu faci nimic, crede-mahappy O sa sufoci baiatul si o sa fuga de tine.
Sper ca te-am ajutat.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Te poti obisnui cu ideea,doar ca trebuie sa ai rabdare. Nu il mai cauta,nu mai incerca sa fii cu el,pentru ca stii ce se va intampla daca veti fi impreuna,si tot tu vei fi cea care sufera. Nu il mai suna, nu ii mai da mesaje, ai si tu orgoliul tau, dupa ce ca el te-a inselat, tot tu sa il cauti?

| C26 a răspuns:

Buna..Eu te sfatuiesc sa nu-l mai cauti deloc, si sa vezi daca te cauta el. Daca te cauta inseamna ca ii mai pasa de tine, si inseamna ca tine neaparat sa ramana amicul tau, daca nu mai va impacati happy. Aici iti trebuie putin orgoliu, si sa fii tare.Baiatul trebuie sa caute fata. Ai grije :*