| Lexy ♥ a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum 3 saptamani, el nu a mai vrut sa continuam relatia(2 ani jumatate) motivul invocat erea ca nu ne mai intelegeam ne mai ciondaneam. Din momentul cand mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna nu l-am mai cautat, dupa care m-a cautat el peste 2 zile.adica m-a sunat sa vada ce facwinking am vorbit cu el am crezut ca vrea sa ne impacam dar el mi-a spus ca vrea sa ramanem amici eu nu am vrut si mi-a spus macar amici sa ramanem pentru o perioada pana ne dam seama unde am gresit.Am acceptat, dupa care la cateva zile ma invitat pe afara, am iesit impruna am glumit ne-am simtit bine numai ca el se purta de parca nu ne certasem niciodata.Ma intreba mereu daca mi-a placut iesirea noastra afara. Dupa ce am ajuns acasa am vorbit la telefon (ca asa ma suna mereu de 5-6 ori pe zi)si a inceput fara motiv sa se certe cu mine ca de ce am fost suparata cat am fost cu el afara dar nu e adevarat si el stie ca doar radeam impreunastraight face mi-e nu mi-a mai convenit situatia si i-am spus ca vreau sa luam o pauza de cateva zile si nu am vorbit deloc vreo 4 zile pana ieri cand l-am sunat ca i-am spus ca o sa il sun eu am vorbit cu el si imi spunea ca i-a fost greu fara mine ca a vrut sa ma sune el dar nu stia ce sa faca si ca vrea sa ma vada azi.Am acceptat, in sfarsit in cele din urma ne-am vazut am mers prin parc numai ca atunci cand ne-am vzut nici nu ma salutat nu ma pupat macar pe obraz nu mi-a zis ca i-a fost dor de mine nimic, daca am vazut ca face asa nici eu nu m-am apropiat de el, si am mers ca 2 nebuni prin parc si el statea asa abatut nu zicea nimic am tacut si eu din gura ca pe urma zicea ca vorbesc prea mult sau cine stie ce nu ii conveneastraight face pana cand dupa 1 ora de stat nevorbitalaughingm-am asezat pe o banca a stat si el si am vorbit mai multe l-am intrebat de ce face asa, de ce nu imi vorbeste nu rade nu nimicstraight face si mi-a zis pai ce vrei sa fac sa sar intr-un picior ca m-am intalnit cu tine? si ca oricum ne-am intalnit ca amici si asa o sa ramanem ca el nu mai vrea sa ne impacam dar m-a tinut prin tot parcul de mana i-am spus ca ma simt prost ca dupa ce ca nu vorbeam nu putea sa nu treaca vreo fata pe langa noi sa nu se intoarca dupa ea, si el imi zice pot sa ma simt cum vreau ca oricum lui ii e indiferent si ma enervat la culme si nu am mai vorbit unul cu altul. M-a adus acasa si i-am spus ca ar fi mai bine sa nu ma mai caute sa ma lase in pace ca eu inca mai tin la el si mai mult rau imi face si mi-a spus bine daca tu vrei, si a plecat. Dupa care peste 2 ore i-am trimis si un mesaj prin care i-am spus sa ma uite si sa nu ma mai caute niciodata m-a sunat inapoi si m-a intrebat ce e cu msj ala si i-am spus inca o data sa ma lase in pace ca poate el nu ma mai iubeste dar mie imi e greu sa vreau sa il uit si pentru asta trebuie sa nu ma mai caute, si el cica tot o sa ma sune ca vrea sa ramanem amici, ca lui ii place de mine, si i-am spus ca daca nu ne-am inteles ca iubiti ca amici nici atat nu o sa ne intelegem si el mi-a spus ca sunt rea si ca o sa faca cum vrea el daca vrea sa fim amici asa o sa ramanemstraight face si ca o sa ma sune mereu si ca o sa mai treaca pe la mine din cand in cand sa ma vada ca ii e drag de minestraight face si ca lasa ca ma cheama el saptamana viitoare pe afarastraight face Dar eu nu vreau sa raman nici o amica cu el straight face si plus de asta ma enerveaza la culme ca nu inteleg ce vrea de la mine, cred ca se astepta sa sar la el in brate dupa atatea zile dar daca nu mai vrea sa ne impacam ce rost avea? mai ma faceam si de ras ca mereu cand am vrut sa il pup statea zc ca erea scandura sad. Voi ce intelege-ti? Un sfat ceva? Ms Funditzzaahappy

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Sti ce chiar m-a captivat povestea am citit-o pe toata cap coada.pai eu zic ca el incearca sa te tina sub papuc.si eu zic sa nu ii dai ocazia.fi indiferenta cateva zile.adica fara sa ii raspunzi la telefon sau measje, daca te intreaba de ce ii spui un simplu nu meriti. daca o sa vezi ca vrea sa se schimbe si sa va impacati ai putea sa ii mai dai o sansa.ca e pacat dupa atata vreme sa rupeti relatia dintr-o chestie de asta. daca vezi ca nu merge ce crezi ca nu gasesti altul? are balta peste

6 răspunsuri:
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Off. eu cred ca el te iubeste pe undeva, dar vrea sa para in fata ta mai "strong" mai "man" si ca nu se lasa asa usor intimidat.si daca nu iti vorbea cred ca astepta sa zici u cva.de curiozitate ce zodie e? daca e taur. e clar ca este ca mine! Deci daca zice ca vrea sa ramaneti amici si ca nu te va lasa-n pace, ia`ti inima`n dinti si nu`i mai raspunde la tel nici la msj si cand te invita afara spune`i ca ai altceva de facut sau nu ai timp! fii mai inidiferenta cu el, trateaza`l cu aceeasi moneda si incearca asa un pic sa il indepartezi de tine, sa-i dai impresia ca te-a cam pierdut, si atunci el isi va da seama cu adevarat ce a avut si ce a pierdut!

Bft. straight face sper ca ti-am fost de ajutor

| zizibela a răspuns:

Incurcata povestea! insa stii ce asteapta? sa sari pe el sa ii spui ca il iubesti si ca vrei sa fii neaparat cu el, ca nu poti sa il vezi doar ca pe un amic si apoi el o sa zica si el sa va impacati si pe urma stii ce o sa faca? o sa se comporte la fel de aiurea! o sa astepte totul de la tine! tu se fii cea care il iubesti si el sa se lase iubit! ceva de genul! am inatlnit si eu:-J mi-a zis ca vrea sa ne desprtim si sa-l nu il mai cuat si asa am ffacut si dupa 3 luni m-a sunat si m-a intrebat ca de ce nu l-am mai cautat ca inseamna ca nu mi-a pasat de el daca renuntat atat de usor la el :-J si chesti din astea ca lui i-a fost dor de mine da se temea sa nu il resping:-J vrajelii in tot aces timp am a mai stat cu 2 fete :-Jnu are rost iti zic! schimba-ti nr rupe orice legatura cu el! mai rau iti faci daca va vedeti in contiunare si el se comporta ca un amic! si tu inca tii la el! iti zic!

| 354 a răspuns:

M-ai facut sa rad, statea ca o scandura. Parerea mea este ca el e un prost nu il mai suna tot el o sa te roage sa va impacati, tine minte roata intotdeauna se intoarce, de fapt a inceput deja sa se intoarca.

| Byankaa66 a răspuns:

Mda, ciudat baiatu, cred ca ar trebui sa iti schimbi nr de tel si atunci nu mai are cum sa te sune si sa vb cu parintii tai si le spui sa nu-l primeasca asta daca vine la tine acasa, pana la urma se va satura sa te tot caute si sa fie respins si va renunta :*

| Lexy ♥ explică:

@Pryntzy e zodia gemeni straight face

| Mihai_2777 a răspuns:

Deci ai scris prea mult...glm, pai fa si tu ce iti zice inima, daca intr-adevar ti la el in ciuda a ce s-a intamplat ramai cu el, daca nu ...ramaneti doar amici (nu ii nimic rau)eu zic totusi sal lasi sa cauti pe altcineva, pai ce ne jucam dea despartitu dea impacatu