| Bl0ndina a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de ceva timp si ne iubim foarte mult, problema este ca eu l-am mintit cu un lucru pe care nu am cum sa il mai ascund. Am un copil dintr-o relatie anterioara. Dati-mi un sfat va rog eu frumos, cum as putea sa-i spun acest lucru? Cum sa procedez sa nu se desparta de mine? :-(

12 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Nu ai cum sa i-o spui, astfel incat sa nu se supere.Se va supara, asta e clar, dar daca chiar te iubeste o sa treaca peste faptul ca l-ai mintit si ca ai un copil.

| Elial a răspuns:

Depinde de temperamentul iubitului tău. Dacă este mai nervos de obicei şi mai arţăgos, va accepta cu greu asta. Dacă este mai calm şi mai indulgent, poate va înţelege.
Eu una aş începe cu nişte glume, gen: "Şi dacă aş avea un copil, ce ai spune?"
E mult mai bine să îi spui acum, decât să vină într-o zii la tine şi să-ţi vadă copilul strgându-te "mamă"! Nu te poţi ascunde la nesfârşit!

Pa-Pa.

| RAY a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat te va accepta si cu copilu tau, desi reactia lui va vi nervosa, mai ales ca va creste copilu altuia, eu in locul lui cred ca as face crize de nervi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice cuvinte ai incerca sa folosesti, adevarul e acelasi: ai un copil. poate accepta asta sau nu.

| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Spune-i. Dacă chiar îl iubeşti cu adevărat îţi dai seama că nu e bine să îl minţi.
E alegerea lui dacă vrea să mai stea cu tine. Totuşi l-ai minţit cu un lucru destul de grav. Iaţi inima în dinţi şi spune-i.
Baftă.

| lolylolypops a răspuns:

Hmm!
E destul de greu si grav!
Cati ani ai tu? Cati ani are el? De cat timp suneti impreuna? Depinde de asta ca sa pot stii si sa iti pot da un sfat!
Te pup!

| SecretLady91523 a răspuns:

Fa-i una din acele zile perfecte, faceti tot ce ii place... poate ii si gatesti mancarea preferata. Ideea e:fa-l sa fie intr-o dispozitie buna dupa care spune-i adevarul, fara ocolisuri. Fii 100% sincera si spune-i tot ce simti, restul depinde de el.happy

| SoloPC a răspuns:

Uite cuvintele mele:
Il inviti acasa la tine.
Tu:Auzi pe tine nu te deranjeaza fetele care au copil dintr-o relatie mai veche?
Elbig grinaca zice da ma deranjeaza sa nu ii zici ca ai copil
Daca zice ca nu ii zici ca ai un copil si il aduci sa il prezinti.

| MeandYou123 a răspuns:

Daca te iubeste iti accepta si trecutul, si copilul.Atunci cand esti intr-o relatie(serioasa)trebuie sa te gandesti bine, nu te poti gandii numai la tine.Important este viitorul copilului tau.Sa-ti traiasca.Te-am pupat.

| nicosweet a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa-i spui pur si simplu. daca te iubeste, nu are de ce sa se supere, si mai ales sa fie asta o piedica pentru relatia voastra...iar daca el nu e de aceeasi parere, eu cred ca ar trebui sa-l lasi pe drumul lui...

| pusitaaaa20000 a răspuns:

Spune-i foarte simplu, daca tine la tine nu o sa te lase

| Annayra2001 a răspuns:

Spune-i asa:
Uite:vrei sa-ti spun o poveste de-a unei prietene de-a mea? Ok,uite, ea a avut un prieten de care s-a despartit si are un copil cu el, dar acum e intr-o alta relatie si nu stie cum sa-i zica prietenului ei asta, pentru ca incepe sa devina evident! O poti ajuta cu un sfat? Si vezi ce zice, apoi, urmatoarea zi ii zici ce a zis el sa-i zici prietenei tale care trebuia sa-i zica iubitului ei!