| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Am o relatie de 7 ani cu un barbat mai mare decât mine cu 25 ani ( eu 30, el 55). Ne iubim, ne întelegem perfect, avem si o relație activ sexuală perfectă.
Doar că pentru mine este cazul să mă gândesc să fac o familie. I-am spus doar că el având un copil nu-şi mai doreşte altul. Copilul fiind dintr-o altă relație pe care nu mi la prezentat niciodata deoarece spune el "nu vreau să îi creez un şoc copilului prezentandu-i o altă mamă". Oare să mai aștept? Oare cer prea mult? Simt că relația stă în loc...

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Deci atunci cand aveai 23 de ani, te-ai combinat cu unu' care avea 48, adica mai mult decat dublul varstei tale? Ok, e treaba ta cu cine iti petreci viata, dar ti-au trebuit 7 ani ca sa-ti dai seama ca vrei o familie si ca unul care ar putea cu usurinta sa-ti fie tata, sa nu fie tocmai omul potrivit cu care sa o intemeiezi?
Simti ca "relatia sta in loc"? Abia acum, dupa 7 ani?winking
Spui ca va iubiti? Daca te iubea, ar fi vrut el demult sa-si intemeieze o familie cu tine.
Spui ca aveti o relatie sexuala perfecta? Pentru cat timp? Tu ai doar 30 de ani si pentru mult timp de acum incolo vei avea nevoie de satisfactie sexuala, pe cand el in scurt timp va ajunge probabil sa-si foloseasca scula doar ca pe un "aparat de urinat".winking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Valeu valeu valeu sfinte sisoe, halele maica sfanta, ai irosit 7 ani pretiosi din tineretea ta cu un bosorog. Este clar precum apa ca el vede relatia ca pe o distractie de aia nici nu te-a prezentat copilului pentru ca oricum iti va face vand la un moment dat. Urgent dai papucii si iti cauti altul de varsta ta cu care sa iti faci familie. Mosul tau si-a mancat malaiul, copii nu mai vrea si nici mireasa nu vei fi, vei fi doar carpa de sters pe jos pana gaseste alta.

| ania a răspuns:

Nu ceri prea mult, roaga-te lui Dumnezeu pentru un sot, sexul fara casatorie nu e binecuvantat de Creator
E o greseala ca ai stat asa mult in aceasta relatie fara finalutatea casatoriei.

| mihai69 a răspuns:

Dacă de 7 ani nu te-a prezentat copilului, mă tem că nu vrea mai mult de la tine decât sex și ajutor prin casă.
====
acum 18 minute | ionur a răspuns:
rolling on the floor)))rolling on the floor))))ma doare burta
---
Ia un [ciocolax] să-ți treacă!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Relatia voastra are nevoie de pretexte sa se termine.
Ia-o logic, te abonezi la a fi vaduva inainte de pensie.
Faptul ca domnu' nu vrea un alt copil, inseamna ca nu prea te ia in serios. El si-a trait viata, profita de tine cat mai poate, apoi... Daca il mai si ingrijesti la batranete, ar fi perfect. Pentru el.
Fii inteligenta, nu accepta pachetul asta de compromisuri.

| Holiday a răspuns:

De ce sa strici ceva ce merge bine?!

| anonimuIl a răspuns:

Ai scris - avem si o relație activ sexuală perfectă.
Scrie de câte ori face sex ăla de 55 de ani pe săptămână sau pe lună cu una de 30 de ani.
Scrie dacă i se mai văd mușchii de pe abdomen pe care i-a avut în tinerețe.
Abia după aia vezi dacă una de 30 de ani ar sta cu o epavă de ratat borșit de grăsime la 55 de ani și nu ar vomita rapid când l-ar vedea pe ăla dezbrăcat cum atârnă grăsimea pe el.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu obisnuiesc sa raspund la intrebari de genul acesta, dar, draga prietena, acest barbat nu doreste altceva de la tine decat sex. Ma mira faptul ca nu ti-ai dat seama de asta pana acum, te rog gandeste-te serios la acest lucru. Nu mai intretine relatii sexuale cu acest barbat, si vei vedea ca te va parasi, daca te-ar iubi cu adevarat te-ar intelege, ti-ar intelege sentimentele si faptul ca doresti o familie, dar diferenta de varsta dintre voi este enorm de mare, si el la aceasta varsta se gandeste deja la pensie, nu doreste sa isi ia viata de la capat, in schimb, tu esti tanara si iti doresti o familie, amandoi va doriti lucruri diferite, tu o familie frumoasa, si el doar sex si atat, sa profite de cineva ca tine, naiva, pentru a nu mai da bani pentru sex.
Te rog sa te gandesti serios la aceste lucruri, probabil nu o sa ma asculti, o sa te minti in continuare ca totul e bine si te iubeste.
Noteaza ora si data la care ti-am scris aceste lucruri, o sa iti aduci aminte de ele mai tarziu, cand vei realiza ca ai facut o greseala ca ai stat cu el atatia ani. NU mai pierde timpul cu el, nu este ce iti trebuie tie.

| ionur a răspuns:

rolling on the floor)))rolling on the floor))))ma doare burta

| ionur a răspuns:

Hateriiiiiiiiii laughing)))

| ionur a răspuns:

Bro era sa ma înec cu suc pe stradă când am vazut că-ți ani are ăla laughing)))