| Mairead a întrebat:

Am o relatie de aproape 3 ani si o viata sexuala normala, insa si unele neclaritati in privinta aceasta.De cand mi-am inceput viata sexuala nu am mai avut orgasm,Prin stimularea clitorisului da, insa vaginal nu.Ma intreb de ce,nu am inhibitii insa avem partide dese insa de scurta durata, oare sa fie asta cauza? Multumesc

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca problema este durata partidelor

| Zazu a răspuns:

Faci parte din categoria coplesitoare a femeilor care au doar orgasm clitoridian si nu vaginal.Este foarte posibil sa nu ai orgasm vaginal, asa cum este posibil sa la ai pe amandoua.In cazul in care exista o problema poate fi si faptul ca nu exista preludiu,ca nu sunteti relaxati,stresul, oboseala, nivelul de alcool din sange, doar sex si atat, punctul G nestimulat...

Răspuns utilizator avertizat
| irrumator30 a răspuns:

Tot ce-i posibil. Incearca sa prelungesti partidele cu pauze. Ia o pauza, cand simti ca partenerul tau e pe cale sa ejaculeze. opreste-i ritmul accelerat, si apoi porneste din nou, dupa un minut. Mult succes!

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

Depinde si de "pregatire" adica de preludiu, trebuie sa fii cat mai excitata, poate e partenerul de vina, totusi incearca sa lasi inhibitiile la o parte s-ar putea sa fie asta cauza

| fachiuion a răspuns:

``De cand mi-am inceput viata sexuala nu am mai avut orgasm``inainte aveai?
cum faceai sa ai?

| Analytical a răspuns (pentru fachiuion):

Prin masturbare. A specificat ca prin stimularea clitorisului are. Ce-i asa greu de dedus?
Eu nu imi dau cu parerea draga mea, nu mi-am inceput vietile astea. Eu le am pe ale mele. Odata inceputa, iti zboara capul doar acolo, ca o pasare malaie.

Răspuns utilizator avertizat
| termopile480 a răspuns:

Scz ca is baiat si port discutia asta voi femeile traba sa aveti partide lungi si pline de pasiune sa va excitati sa reusiti sa aveti un orgasm alfel nu vei reusi si o sa ai probleme hormonale pe urma

| Misth a răspuns:

Draga mea, orgasm ca acela ce simteai prin stimularea clitorisului nu o sa ai veci prin sex normal (mai ales daca partidele sunt scurte), deci roagal pe partenerul tau sa incerece si oral, sau macar sa te stimuleze el.
Daca aveti timp va puteti incerca norocul cu punctul G.