| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de lunga durata, respectiv 1 an si 6 luni cu un baiat in varsta de 17 ani din Bucuresti. Din cauza distantei, eu fiind din Hunedoara, incep sa ma ingrijorez ca nu as putea sa il vad niciodata... Sunt sigura ca nu ma insala, e foarte sincer, nu mi-a vorbit niciodata urat si nu a ridicat tonul la mine, imi da dreptate tot timpul, este genul de baiat pe care orice fata l-ar dori. Vorbim la telefon in fiecare zi, ne trimitem scrisori, cadouri prin colet dar mi-e frica de faptul ca nu as putea sa il vad niciodata. El vrea sa ne intalnim si mi-a promis ca va veni la mine, din cauza distantei sunt totusi sceptica, nu stiu ce sa fac, are rost sa continui aceasta relatie si sa il astept?

Răspuns Câştigător
| Elenna_4537 a răspuns:

Buna.

Parerea mea este ca nu ar trebui sa dai cu piciorul la 1 an jumatate de relatie.
Faci ce-ti spune inima.
Daca as fi in locul tau nu as renunta la el.
Din ce am citit chiar te iubeste.
Nu lasa distanta sa va desparta.
Eu zic sa-l astepti si sa continuati relatia.

Timpul iti va dezvalui secrete dar si adevaruri.

Asteapta! Nu lasa totul in urma... nu orice ce fata are noroc la un baiat ca al tau.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

XoXo.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Fiecare isi are viata lui.Si adevarul e poate cineva sa iti vorbeasca despre 10000 de cazuri de relatie la distanta sfarsite prost, dar tu tot ai sa zici ca la tine nu o sa fie asa.Si nu se stie pana la urma, daca voi va iubiti nu ai de ce sa pui punct.Nu ai un motiv intemeiat.Numai frica asta ca relatia nu o sa dureze? La asta trebuia sa te gandesti mai demult, acum trebuie sa mergi inainte, ce va fi va fi, mai ales ca e vorba de 1 an si jumatate.

| bilexa a răspuns:

Din pacate nu stiu daca as putea sa te ajut, si eu am avut o relatie de 2 ani cu un baiat cu care vb doar prin telefon el era la munca in Italia. Dupa 1 an si 7 luni l-am intalnit personal si era altceva decat ceea ce stiam eu despre el. Dupa vreo 3 luni ne-am despartit si bineinteles ca mi-a spus vorbe urate si rele care m-au durut si atunci am regretatv mult ca l-am asteptat atat de mult. De si ma gandeam la el si dupa ce mi-a spus vb urate nu am disperat si dupa 2 ani mi-am gasit alt prieten pe net care era din alt oras am discutat cu el vreo 3 luni pana m-am intalnit cu el, am ramas surprinsa sa descopar ca era asa cum era si pe net si chiar mai bine. Poti sa-ti spun ca am ramas cu el si acum e sotul meu, si cred ca niciodata nu credeam ca voi gasi iubirea pe net.

| alinpocris10 a răspuns:

Sa iti explic eu cel mai bine happy

Am 5 ani cu o fata din brasovhappy
Am putut sa ma vad cu ea acum 3 ani adica dupa 2 ani.
Nu am inselat-o si in prezent nu o insel happy
Si chiar daca distanta este mare nu conteaza daca 2 persoane se iubesc nu conteaza happy
Acum dupa 5 ani ma terorizeaza cu mesajele si ma suna mereu happy dar este o scumpa:X
Deci nu face o greseala si daca este din bucuresti dau eu de el laughing si til castreztongue daca face ceva happy

| DoarEa_2433 a răspuns:

Pai fiecare fata cand isi descrie o relatie pe internet doreste un raspuns bunhappydespre respectivul baiat
pai daca ai putut sa asteptii un an mai poti un picwinking
si vorbeste cu el sa va vedetii mai repedestraight facewinking
sper ca te-am ajutat BAFTA

| ..::JB_love::.. a răspuns:

De obicei relatiile la distanta nu merg. Poate la telefon pare foarte de treaba sincer si intelegator dar poate in realitate e diferit. Tu nu il cunosti asa de bine daca zici ca ati vorbit doar la telefon si prin scrisori...Asta e parerea meahappy