| Sibyl a întrebat:

Am o relatie la distanta (da stiu relatiile la distanta nu tin...) si sunt cu un baiat de 10 luni.3 saptamani nu m-a cautat deloc si nici eu pe el, na ma gandeam ca nu vrea sa mai aiba vreo legatura cu mine si l-am lasat in pace.Ei bine am inceput sa ma resemnez cu ideea.Dar saptamana asta iar a reaparut..cu faze ca de ce nu mai dau semn de viata si chestii de astea.A incercat oarecum sa imi spuna de ce nu ma mai cautat.Problema este ca tot el se intoarce si tot el e indiferent si rece cu mine.Ce ar trebui sa inteleg din comportamentul lui? Tine la mine sau nu? Scuze pentru eventualele greseli gramaticale m-am grabit cand am scris.Multumesc.Dau fundita pentru cele mai bune sfaturi(presupun ca asa le pot spune).

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cam imatur si cam nehotarat,baiatul asta!
Dar trebuie sa recunosti ca are stil,el dispare,el nu-ti scrie,dar tot el iti reproseaza ca nu-l cauti!
El se "intoarce" la tine,dar tot el face pe indiferentul!
Un asemenea om te poate innebuni daca incerci sa-l iei in serios,daca ai cumva tendinta sa vrei sa-l si intelegi!
Ne intrebi daca tine la tine sau nu.
Sincera sa fiu,sunt sigura ca nici el nu stie!happy
E genul de baiat pentru care conteaza sa fie in contact cu cat mai multa lume,mereu in miscare,cautand mereu noul si surpriza,genul de om care se plictiseste repede,schimba repede,se razgandeste repede,imposibil sa fie constant in ceva,superficial pana-n maduva oaselor!
Asa ca e foarte greu sa-ti pot spune daca tine sau nu la tine.
Dar tine sa te aiba pe lista lui de mess si e incantat de faptul ca te poate cauta atunci cand isi aminteste de tine sau cand ii permit prea multele lui indeletniciri!
Din punctul lui de vedere,esti suficient de interesanta ca sa te caute,dar asta nu e relatie.
Daca ii vei cere socoteala,va protesta jignit,daca il vei intreba direct,se va eschiva cu o gluma,daca vei pastra tacerea(asa cum faci),va protesta ca-l neglijezi,niciodata nu va fi bine!
Nu stiu de ce ai alege sa te chinui in felul asta!
Dragostea nu are jumatati de masura, ori iubesti, ori nu.
Si el, in afara de persoana lui, nu iubeste nimic altceva.

3 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Si normal ca relatiile la distanta tin, insa cea pe care o povestesti nu e o relatie adevarata ci doar joaca. Fa bine si desparte-te de un asemenea baiat ca nu te merita.

| Cristyan21 a răspuns:

Am avut si eu o relatie la distanta de 3 luni si se tot plangea eu o cautam nu raspundea si o lasam si dupa ca tot eu nu o caut, ca tot eu.....si am parasit-o si mi-a fost mai bine.

| GeorgyiIone a răspuns:

Buna... Imi cer scuze ca iti spun asta, dar eu nu as spune ca aveti o relatie de iubire. Daca i-ar pasa de tine, ti-ar da un mesaj sau un telefon. Nu stiu cati ani ai, dar cred ca ai vreo 15 ani... Eu iti spun sa ai grija. Niciodata nu poti fi sigura ca ceea ce iti spune el este adevarat si faptul ca nu te-a cautat 3 saptamani, ar trebui sa-ti dea de gandit. Sfatul meu ar fi sa incerci sa-l uiti ca o sa ai de suferit daca pui suflet intr-o relatie care poate fi o minciuna