| John0123 a întrebat:

Salut
Deci, am vorbit acum 3 zile cu o tipa, toate bune și frumoase, o întreb dacă ar vedea ca între noi doi sa poata exista ceva, zice ca "de ce nu". Am rămas stabiliți ca ieri iesim. Când a venit timpul sa iesim, îmi zice ca acum face baie, după ca ii vin neamurile. Seara, ar fi trebuit sa iasă afara, dar toți au plecat, am rămas doar eu, am sunat-o și i-am spus. într-un final vine, ne vedem, toate bune și frumoase, radem, povestim. Eu ca prostul, înainte sa iasă cu vreo 2 ore, o întreb dacă ar vrea sa fim împreuna. îmi zice ceva de genul "nu e vorba ca nu as vrea, dar nu știu ce vreau, nici de la mine, nici de la nimic ".Deci, revin la partea de mai sus. iesim, radem, vorbim, povestim, m-a lăsat sa ii pun mâna pe coapsa, sa o ii de mâna, sa o pup pe obraz. când am dus-o acasă, i-am zis sa ma lase sa o pup (pe obraz), sta un timp, îmi zâmbește și ma săruta. îmi zice ca îmi scrie seara. ii scriu seara, îmi Răspunde sec cu "nimic.", după, ii scriu ceva și nimic, nici seen, nimic. azi ii trimit mesaj de dimineața, nimic. Ii trimit la jumătate de ore, tot așa "nimic.". Ii scriu un mesaj lung, in care îmi cer scuze pentru unele lucruri care mi sau părut mie ciudate la comportamentul meu. da seen. după ii scriu ca dacă a ajuns acasă și dacă o pot suna, imi zice "acum nu pot vorbi ". Va rog ajutati-ma sa inteleg ce se intampla sau cu ce am gresit. M-am "aruncat" prea repede, nu i-am lasat spatiu. ce s-a intamplat?

Imi pare rau oentru eventualele greseli gramaticale, dar m-am grabit happy

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

În primul rând, nu ieși cu o tipă care îți răspunde cu "da de ce nu".
Să vedem:
Greșeli:
1. O întrebi dacă între voi doi ar vrea să poată să fie ceva. Ar vrea să poată să fie ceva? E aiurea și să o întrebi dacă vrea să fie cu tine, dar "ar vrea să poată fi...", pe bune?
2.Ai pupat-o pe obraz. Ce, ai 5 ani? Ori pe buze, ori deloc.
3. Ai întrebat-o dacă te lasă să o pupi pe obraz. De parcă nu era destul de stângaci că e pe obraz, o mai și întrebi.
4. Ți-a zis că îți scrie. Trebuia să aștepți să o facă.
5. I-ai scris ceva și nu ți-a răspuns. De aici începe cancerul. Îi dai primul mesaj după ce nu ți-a răspuns.
6. Îi trimiți mesaje toată ziua la intervale de jumate de oră. Lol. Cred că ești oficial, cea mai insistentă persoană din lume.
7. Nu îți răspunde (evident) și îi mai dai și un mesaj lung. Și de parcă nu ar fi destul de aiurea că încă îi dai mesaje, îți mai ceri și scuze.
9. Încă îi dai mesaje și o întrebi dacă poți să o suni. God, omule, ești total praf. Nu am idee ce vrei de la tipa aia, dar în situația ta de acum, nu ai putea face să te placă nici o tipă de 12 ani, dacă ai fi singurul om de pe planetă și doar tu ai avea acces la mâncare și apă.

| sofisis a răspuns:

Normal ca te-ai aruncat prea repede. Dupa 3 zile nu ai cum sa fii atat de lipicios si invaziv. Si o mai si intrebi daca vrea sa fie cu tine...jesus. Ce-aveti mah?
Plus avalansa de mesaje.laughing) Si iti mai ceri si scuze...

| SG1995 a răspuns:

E evident ti-a zis-o in fata, te vrea si nu te vrea, e nehotarata.

| christall a răspuns:

Da, chiar prea repede. Mai ales faza cu mana pe coapsa. Cine tr-a invatat sa faci asta la prima intalnire? Si cu pupatul la fel. Muult prea insistent. Mie mi-ai dat senzatia ca nu vrei cv serios. Acum da-i un mesaj ca tr-ai simtit f bine in compania ei si atat. Asteapta sa faca ea urmatoarea miscare. Relatia e ca intr-un joc de sah, trebuie fiecare sa faca cate o miscare.

| kandaraki a răspuns:

Esti un ciudat insistent care nu stie sa se comporte cu o domnisoara.

| AdinaanidA a răspuns:

Da, esti mult prea insistent. O sufoci. Ar fi cazul sa faci o pauza si las-o pe ea sa te caute.