| 111_9849 a întrebat:

. buna.am o rochita de seara crem cu o banda neagra, cu spatele gol, sandale negre, si as dori sugestii in legatura cu machiajulbig grin si poze daca se poate. mersi:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La crem cu negru poti face o combinatie foarte interesanta. In primul rand, foloseste o crema hidratanta. daca nu ai mari probleme la ten, nu folosi fond de ten, pentru ca da o usoara nota de fals. mai ales daca dansezi si transpiri, se va face foarte urat.
Daca ai ochii mici, foloseste tus deasupra ochiului, il va mai alungi. Daca ii ai mari creion de ochi, sub ochi. Daca e rochita de seara, ar da bine sa faci din tus/creion o usoara coditza spre exterior.
Ca ochiul sa para mai luminos, te poti da cu fard alb in coltul interior al ochiului. Dar ai grija sa nu folosesti fardul in exces!
Urmatorul pas este sa te hotarasti la culoarea fardului pe care vrei sa il folosesti. Poti combina chiar doua culori. Jumatatea interioara a pleoapei o poti farda cu o culoare mai inchisa, cea exterioara cu ceva mai deschis. Eu, pentru crem si negru, as alege pe partea interioara poate un mov deschis, iar pe cea exterioara un roz pal. Oricum, ai grija ca cele doua culori folosite sa se potriveasca, ca sa nu iesi ca un curcubeu happy La sfarsit te dai discret cu un rimel negru si cu luciu de buze (de preferat incolor) si esti gata de petrecere. Sper ca te.au ajutat sfaturile mele si ca nu a venit prea tarziu raspunsul.
Oricum (pentru viitor), experimenteaza pe tine. Eu asa fac. Imi iau trusa de machiaj si incerc diferite combinatii. Astfel vezi ce ti se potriveste cel mai bine. Iar uneori e bine sa fii si putin extravaganta. Nu exagerat, dar sa te reprezinte. Distractie placuta!

2 răspunsuri:
| mihaela_7915 a răspuns:

Pai depinde si culoarea parului, a ochilor, deodata ce ai doar 2 culori pe tine. te poti machia cu ce iti sta tie mai bine. zisai depinde si de culoarea parului si a ochilor.

| 111_9849 explică:

. ochi caprui par saten happy