| anonim_4396 a întrebat:

.am sa fiu directa.Prietenul cel mai bun al fostului meu iubit ma place de vreo 2ani.De iubitul meu m-am despartit miercuri.In weekend m-am intalnit cu amicul lui si vazabd ca nu mai sunt sanse de impacare intre mine si iubitul meu s-a bagat el pe felie.Ne-am pupat, ne-am jucat si s-a ajuns la ceva mai mult.El ma asigura ca vrea ceva serios cu mine dar momentan are ceva probleme si nu vrea prietena.Ce parere aveti? Ce as putea sa reactionez stiind ca fostul meu pr nu ma mai vrea pana peste vreo 5-6 luni(asa mi-a spus cand ne-am desp)Sa-i dau o sansa amicului lui?

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Parerea mea este ca ai gresit! nu te judec, fiecare face ce vrea cu viata lui!
Dar gandeste si tu, spui ca te place de 2 ani, te-ai intalnit cu el si s-a ajuns la ceva mai mult. daca chiar te placea eu cred ca nu gasea nici o scuza pentru a nu fi impreuna!
Cu el nu vei fi impreuna, ai cazut in plasa lui, iar cand va afla si fostul tau d ceea ce ai facut nu va mai vrea nici el nimic cu tine!
Ai suferit mult pentru fostul! din cate vad iti este frica de singuratate si de aia ai cautat unde nu trebuia!
Acum vei ramane singura! ai gresit mult, atat cu unu cat si cu altu!

| neutrino a răspuns:

Piata este libera, iar in legatura cu fostul tau iubit, el trebuie sa stie ca marfa refuzata nu se poate returna.

| Azµre a răspuns:

Să îți dai trei palme și să revii cu picioarele pe pământ, abia te-ai despărțit și gata îți iei limba în gură cu altul?
Gândește-te punțin! E imoral!

| WildDream a răspuns:

Deci doar la cateva zile dupa ce te-ai despartit te-ai intalnic cu cel mai bun prieten al fostului care cica te place de 2 ani. Se pare ca vrajeala cu placutu a mers ca a ajuns la ceva mai mult cu tine. Si ce-i cu fostul? Cum adica nu te mai vrea pana peste 5-6 luni? Da tu esti jucaria lui sa te lase si sa te ia cand are chef?
Din povestea ta mi se pare ca esti foarte usor de manipulat. Si ambii au profitat de asta. Poate ca erau si vorbiti intre eiwinking Ala daca te placea asa mult se culca cu tine si pe urma inventa scuze ca vai am probleme si nu pot sa am o iubita? Tu nu vezi ca respectu lui pentru tine e 0?