| anonim_4396 a întrebat:

Am sa va ppvestesc o scurta loveste despre viata mea si as dori un sfat!(orientativ pentru mine)
Am avut o rel de 3 ani, ne-am despartit.eu am 18ani jumate acum. In cei 3 ani nu am facut dragoste,nu am simtit 'nevoia', nu era o atractie fizica foarte mare, el nu a tras de mine, totul ok. Eram (nu stiu daca mai sunt) pe principiul ca dupa20 sau dupa nunta ( voiam sa nu fac cv sa regret.) dar de vreo 2-3sapt cunosc un baiat. Si pur si simplu exixta o f mare atractie fizica. Imi place de el, stiu ca nu vom fi niciodata impreuna si nici nu sunt sentimente. Oare as regreta daca as face-o? As dori un sfat

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vei regreta doar dacă pornești din start cu îndoieli. Sau dacă el se va purta jalnic, neavând habar cum trebuie procedat cu o virgină.
Oricum, e bine să nu te arunci cu capul înainte, dar nici să nu te abții aiurea, ca peste ani să regreți că NU ai făcut-o.
E mai bine totuși să-ți pară rău că ai făcut-o...winking

| kandaraki a răspuns:

Nu vei regreta!

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Numai traim nici in era lui nea Nicu si nici nu mai suntem o generatie indoctrinata religios. Singurul lucru pe care s-ar putea sa il regreti ar fi o sarcina nedorita sau vreo boala incurabila, in cazul in care nu te protejezi. Este perfect normal ca dupa varsta de 17-18 sa intretii relatii sexuale. Nu cum fac altii la 11-12 ani. Acolo exista o problema, si acolo ar trebui sa existe regrete, nu si in cazul tau.

| cevdet a răspuns:

Vei regreta! E doar o atractie fizica, nimic altceva. Cind vei intilni omul linga care vei dori sa traiesti, vei regreta! daca nu si mai devreme.

| BiAnCa765430 a răspuns:

Sincer?! Da, vei regreta pentru ca e doar o atracţie fizică. Prima noapte de dragoste e de neuitat si cel mai bine e sa o faci cu persoana pe care o iubesti si cu care te simti pregatita sa o faci, nu mai spun ca acel baiat caruia te vei darui trupeste trebuie sa stie cum sa procedeze cu o virgina! Sfatul meu e sa o faci cu persoana pe care o iubesti!