| frum a întrebat:

Buna tuturor. Am 25 ani.Si o relatie de 3 ani. Nu ne intelegeam mereu bine, iubitul meu nu era tandru cu mine tot timpul dar mereu gaseam intelegere si spunea ca sunt chestii minore. Recent insa mi-a dezvaluit adevarul: ca nu mai este atras de mine pentru ca sunt grasa. Ca ii e scarba de mine. Mentionez ca am 1.72 si 63 kg, si parerea mea si a restul cunoscutilor este ca nu sunt grasa ci doar am ceva forme la picioare, fund. Deci nu is balena si nici pe aproape, sincer. Problema e ca eu aveam ganduri serioase cu el, voiam sa facem nunta dar acum mi-a cazut cerul in cap. Mi-a marturisit ca lui i-au placut mereu fetele slabe slabe doar ca i-a fost jena sa imi spuna. Si acum imi zice ca regreta ca mi-a zis pentru ca a fost ceva de moment dar eu stiu ca nu e asa si ca a fost sincer doar ca incearca sa se scoata. Intrebarea mea este : ce sa fac, si daca il iert acum faza tot o sa ramana, parerea lui sigur va fi la fel doar ca ii va fi frica sau jena sa imi spuna. Ma simt atata de rau si de urata ma simt ultima fiinta de cand am auzit ca iubitului meu ii e scarba de mine. In ceea ce privesc tehnici de slabit, observam ca el se uita dupa fete slabe si imi zicea ca ce bine arata ele si cam de un an de zile incoace mananc foarte putin merg la sala nu mananc dulciuri deloc, dar nu slabesc..nu am grasime e altceva, constitutia mea.ce ma sfatuiti sa fac in relatia asta, sa il parasesc.sau ce sa fac? Mi-e jena cand ma gandesc la orice moment din viitor de tandrete, etc, daca el mi-a zis asta, sigur daca va mai fi ceva va fi doar din mila fata de mine si nu din atractie. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

2 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Deci daca acuma are problena asta cum o aa fie mai tarziu cand o sa ai un copil si te deformezi.cine te va place te va place pentru ceea ce esti tu si cu bune si cu rele nu pentru cum areti de moment. pune punct acum pana nu e prea tarziu sa regreti mai incolo.nu e barbatul pentru tine clar crede-ma.renunta!

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu te place asa cum esti, il lasi si te duci. Orice ai face, nu ai sa fii niciodata pe gustul lui. Adevarul este ca el nu are pentru tine sentimentele pe care ar trebui sa le aiba.
Problema nu e cu tine, tu esti frumoasa asa cum esti. La inaltimea si greutatea pe care le-ai mentionat, cred ca arati bine. Poate sa ai un pic de forme.
Problema este cu el pentru ca a intrat intr-o relatie cu tine fara sa fie atras fizic de tine. Lasa slabitul, lasa-l pe fostul, simte-te bine in pielea ta si cauta pe altcineva care sa te placa asa cum esti. Nu are rost sa slabesti pentru nimeni. Cand cineva critica felul in care arati, ar face mai bine sa isi caute idealul prin alta parte.