| Maarriaaa a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi/pareri. Am fost 8 luni cu un baiat si au inceput sa apara vobe despre el cum ca mai vorbeste si cu alte fete si chestii de genul asta. Si eu stiam ca el intr-o seara a mai stat cu baietii dupa ce am plecat eu si tot se dadea una la el si el nu mi-a zis nimic cu toate ca eu banuiam ceva. Si am aflat de la un prieten de al lui si ne-am certat. Eu m-am despartit de el si aproape toata lumea imi zicea ca am facut bine ca e "poponar" si altele care ma deranjau. Prietenul lui mi-a zis ca vrea sa fie cu mine..si eu i-am zis ca ma mai gandesc dar pana la urma m-am impacat cu fostul` pentru ca a venit la mine si mi-a povestit si a zis sa nu mai ascult de altii. Nu stiu daca am facut bine.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jpg98 a răspuns:

Cel mai un sfat pe care-l vei auzi este sa nu asculti de lume pentru ca vorbeste mult si prost. poate ca prietenul ala al lui doar era gelos pe el ...sau depinde daca e un baiat bun poate ca chiar ii pasa de tine si vrea sa te faca fericita si sa uiti de el, si nu e un lucru rau... oricum daca multa lume iti zice ca ai facut bine ca te-ai despartit de el, poate si prieteni apropiati de-ai lui sau de-ai tai poate ca asa e.
mai discuta si cu prietenele tala sa vedeti care-i situatia ca pana la urma ele poate il stiu mai bine... daca ai stat 8 luni cu el intreaba-te daca il cunosti chiar asa de bine... daca poveste lui e asa cum o mai spun si alti prieteni de-ai lui atunci poate asa e, mai poate avea si amice pentru care nu simte la fel ca ele. e complicat cu baietii in zilele de azi dar
eu sper ca o sa folosesti sfatul meu cu cap chiar daca e un pic complicat si sa faci alegerea buna...

| Maarriaaa explică (pentru jpg98):

Da..il cunosc si s-a schimbat mult de cand e cu mine. inainte era foarte "golan" chiar cred ca ii pasa de mine, dar inca sunt confuza