| Raluca4347282 a întrebat:

Am si eu o problema...
Sa încep cu începutul... La începutul verii imi petreceam timpul cu colegii de clasa, ieșind pe afara sau mai mergând la un fotbal asa, ca intre prieteni.
Acolo am întalnit un baiat si a fost dragoste la prima vedere. El m-a plăcut cum m-a vazut, la fel si eu pe el. Nu am vorbit... Dupa ce am plecat din locul unde jucam fotbal, nu l-am mai vazut cam o luna.Dar intr-o zi a venit afara cu un baiat. El ma placea... Mie mi se părea cunoscut dar nu imi aminteam bine de el. Am stat cu el cam 2 zile pana cand un coleg i-a dat numărul meu de telefon si Facebook-ul si asa am mai vorbit. Am mai ieșit cu el afara si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Am zis ca da... Era un baiat foarte iubitor si dragut. Stia cum sa iubească o fata. Eu sunt genu de fata mai cuminte si sensibilă ...nu înșel si nu mint.Relația ne-a tinut cam o luna pana cand s-a despărțit de mine pe motiv ca eu l-am înșelat. Era o minciuna la mijloc. Eu cand nu eram cu el stăteam numai cu fetele. Si nu l-as fi înșelat niciodată. Il iubeam. Dupa un timp ne-am impăcat... înainte sa facem 2 luni s-a despărțit de mine spunând ca vrea sa fie singur un timp. Cat timp am fost despărțiți am aflat de la prietenii lui ca el se dădea la alta fata. Si motivul pentru care s-a despărțit de mine era ca vroia sa fie cu fata aia.
Asa ca am incercat sa trec peste si am aflat ca prietenii lui ma plăceau. Era sa fiu cu unul din ei... Iar fostul a aflat. Ne-am certat el spunându-mi ca sunt exact ca fostele lui, ca luam o pauza si deja sunt cu altul. Dar eu tot pe el il iubeam si nu vroiam sa fiu cu altcineva. Ne-am impăcat. A doua zi s-a despărțit de mine. Dupa mi-a zis ca se mai gândește daca sa fim sau nu impreuna.Nu l-am mai vazut o săptămana. Acum sunt cu un prieten de a lui si incerc sa il uit ...probabil si fostul meu e cu alta... Dar nu pot sa il uit.Nu ma simt atat de bine si de comod cu băiatul asta cum ma simțeam cu fostul meu. Vreau sa ma despart de el.Fostul meu era mai mare cu un an decât mine... Băiatul cu care sunt acum e mai mic decât mine cu un an.Chiar daca m-a rănit si eu pe el as vrea sa ne împăcăm( eu cu fostul meu )Chiar l-am iubit si el pe mine... Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Din ce am citit cred ca aveti o varsta oarecum frageda amandoi. Consider ca nu ar trebui sa ai o relatie cu altcineva doar asa de umplutura, pentru ca daca nici nu iti place atat de tare tipul asta, si nici nu il poti uita pe fostul, la ce folos? Fostul e cam neserios si nu stie ce vrea. Intr-o relatie serioasa nu exista pauze de genul asta. El ia pauza ca sa se duca cu alta, si sa vada ce faci tu ca sa iti strige. Eu zic sa ai putina demnitate si sa nu te mai umilesti atat in fata lui. Nu te-ai gandit niciodata ca poate meriti ceva mai bun!?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-ai iubit dupa o luna? Ma, mai da-l dracu, la bune acum laughing. Mor cand va aud cu fostii, e de domeniul trecutului, te-a facut pe la spate, ce naibii te mai gandesti la el, ma intreb. Daca eram in locul tau, eram nervos cam o zi-doua si apoi ma bufnea rasu cand il vedeam. Eu am avut o relatie de 3 luni, si in aia m-a inselat, ce sa mai zic? laughing Am stat suparat o seara, apoi ma simteam cel mai liber om, si nu am niciun regret ca ne-am despartit, chiar imi pare bine. Deschide-ti ochii, mai sunt destui baieti, de o mie de ori mai buni.

| Kettolix a răspuns:

Trebuie sa discutati. O discutie lunga, si calma. Roaga-l sa nu mai traga concluzii pripite, si atunci cand se supara pe tine, spune-i sa se gandeasca cum ar fi fost ca el sa fie in locul tau. Spune-i sa nu ii fie frica sa iti vorbeasca, si desi nu iti place, daca el se indragosteste de alta fata sa iti spuna. Mai mult ca sigur a fost confuz, si pauza aia in care s-a dat la alta era sa vada daca simte ceva pentrh ea, iar el cand a vrut sa se impace cu tine erai cu altcineva, iti dai seama ca era nervos. Sau pur si simplu nu te-a mai placut si nu te mai place... Desi... Baietii se indragostesc si uita mult mai greu ca si fetele. Acum depinde