| alexstar_1336 a întrebat:

Deci incepe cam asa: In Ianuarie 2015 am intrat pe o fata aiurea,mai mult sa ma distrez,si am inceput sa vorbim tot mai mult (eu cu fata asta ma stiam de la ziua mea,a aparut intamplator), si a venit ziua in care am iesit cu ea afara, am fost mai timid, nu imi gaseam cuvintele..si am inceput sa vorbim tot mai mult
Pe 28 Februarie am zis sa incerc sa ii zic daca vrea sa fie cu mine, ca mi-a zis un prieten ca a vorbit cu ea si ea astepta lucrul asta, si am facut-o, am intrebat-o.Totul bine frumos,pana dupa cateva zile,in care ea vroia sa se desparte de mine(asta am aflat de la un prieten bun, care vorbea cu ea si el imi zicea tot ce vroia sa faca) si m-am dus la ea cu un trandafir si o ciocolata, am ajuns la ea la scara, am asteptat-o si a venit..am stat cateva minute dupa care ea a urcat sus si eu mi-am vazut de treaba,pe drum ma intalnesc cu niste foste colege,actuale colegele ei,si mi-au zis "ti-a spus" si eu de acolo "ce sa-mi spuna" si cealalta in soapta a zis "nu i-a zis inca",eu bine inteles ca stiam despre ce era vorba, ajung la un coleg acasa si o sun, si ii spun ce se intampla, pana la urma mi-a spus ca nu poate sa il uite pe fostul (eu stiam de la prietenul meu RESPECT laughing ) si am vorbit si ne-am inteles sa facem o mica pauza..tot am vorbit eu trist ca s-a intamplat asa, pana la urma m-am impacat cu ideea, si a venit ziua in care m-am certat cu ea, de fapt era el pe contul' ei..culmea ca el e vecin cu mine straight facedupa nu am mai vorbit, am salutat-o cand am vazut-o, dar dupa a fost o faza naspa in care eu am salutat-o si ea a ras..si nu am mai bagat-o in seama.a trecut 6 lunii in care eu ziceam "da-o in ***" dar nu era asa, inca tineam la ea..si culmea ca fix de ziua mea, am intrat pe ea sa vad ce face, imi vorbeam frumos cu pupici cu minuni =). dupa a zis ca maine zi merge la strand, am lasat-o si dupa o zi am intrebat-o "puteam sa o luam de la 0" (eu stiam ca s-a despartit ca mi-a zis, am uitat sa precizez, dar tot in ziua aiarolling on the floor ) si mi-a zis ca s-a impacat iar cu ala, eu in gandul meu...si dupa 2-3 sapt am intrat pe ea ca mi-a fost totusi dor si nu suportam si am aflat ca in ziua aia s-au impacat cateva ore, dupacare a zis ca mai bine e sa fie doar prieteni, ca nici familia nu a mai fost de acord si el cam facea legea cu ea..si am iesit afara cu ea pe 31 iulie..am stat pe o banca cu niste colegi si am pupat-o intre obraz si buza..si de atunci parca a fost iar o "scanteie" si in ziua aia numai pe buze am pupat-o si m-a muscat de buza(asta nu conteaza rolling on the floor ) si problema e, ca pe 2 a venit subiectul asta si mi-a zis ca in septembrie ca ea e plecata si nu poate sa fie cu mine..si i-am zis ca nu mai pot aveam 100% incredere in ea si a zis ca stie si si-a cerut scuze,si am observat ca s-a schimbat, dar eu nu stiu ce sa fac sincer, oara ma minte iar sau nu? eu tot am intrebat-o "pot sa am incredere in tine ca nu o sa se mai intample ceva" si ea "promot!"
Va multumesc ca mi-ati asculat povestea rolling on the floor Funda daca stie cineva ce sa fac in situatia asta? eu tin foarte mult la ea, ea a fost prima..am iertat-o de multe ori, dar de data asta nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| d3utzzu a răspuns:

Eu spun sa incerci,nu ai nimic de pierdut, esti tanar, daca iti da papucii, nu-i nimic, capul sus.Ai viitorul inainte si eu am avut relatii de 1-2 ani si credeam ca o ramanem impreuna pana la batranete, dar viata iti rezerva multe si dupa ea o sa mai ai o gramada de iubite, asa ca merita sa incerci nu ai nimic de pierdut, dar nu pune suflet prea repede de la inceput ca dupa tot tu suferi! sa ai o zi frumoasa si succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. inveti sa scrii

2. inveti sa te controlezi si sa nu mai fii disperat

3. te maturizezi

4. nu o mai bagi in seama

| alexstar_1336 explică (pentru anonim_4396):

Spune-mi unde am gresit? laughing