| →s ♥ ą← a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere.nu stiu ce sa facsad! Sunt cu in baiat de 7 luni:eu(14 ani) el (16 ani)! El ma iubeste mult si eu il iubesc insa mi-a propus sa facem sex si i'am spus da cu gandu ca sa vad ce spune. stiu ca am facut gresit ca am acceptat dar sad! Dupa un timp el imi susese ca daca nu o facem nu ma va crede ca sunt virgina si ca l-am inselatsad si eu nu am facut'o. Dupa toate acestea decisad nu-l pot refuza deoarece nu stiu cum va reactionasad stiu ca nu ma va parasi pentru ca ma iubeste dar nah mi-e fricasad PLS HELP si multumesc celor ce au avut rabdarea sa citeasca! Pup:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te iubeste, nici prin cap nu-i trece sa faca sex cu tine. Tu esti prea mica, corpul tau nu e pregatit si inceperea vietii sexuale la varsta asta va avea urmari tragice (vei avea risc foarte mare de cancer de col, va trebui sa te duci la ginecolog cu un parinte, etc)Si s-ar putea ca ginecologul sa anunte procuratura sa faca o ancheta, fiindca este o infractiune sexul cu o fata de 14 ani).
In primul rand spune-i partenerului tau ca ti-a spus un medic (adica eu) ca este extrem de periculos sa-ti incepi viata sexuala iniante de maturizarea completa a colului uterin si asta se intampla pe la 17 ani si jumatate. daca te iubeste macar un pic, va intelege ca sanatatea ta e mai importanta decat placerea lui si va accepta acest adevar medical. Daca nu intelege, spune-i ca oricum va trebui dupa primul act sexual sa mergi la ginecolog si ca ginecologul va alerta procuratura. El are 6 ani, deci poate efectua pedeapsa la care va fi condamnat intr-un penitenciar de minoroi si tineret. E dispus sa faca 5 ani de inchisoare pentru o noapte de amor?

19 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, important e sa iti fie tie bine, sa faci ceea ce simti, nu sa o faci din obligatie sau doar sa ii faci lui pe plac, vb cu el seruios si spune-i ca nu esti pregatita si ca ai timp pentru sex, ai 14 ani, ai tot timpul din lume, nu te grabi, ca se poate sa regreti mai tarziu, daca te iubeste te va intelege si te va astepta pana te vei simti pregatita pentru acest pas destul de important in viata oricaruia mai ales in viata unei fete.

cami
| cami a răspuns:

Ok, o faci cu el, dar cand?! Acum, la 14 ani? Draga mea, nu te pripi. Nu spun ca baiatul nu te iubeste, doar ca este prost informat. Ai auzit de cancer de col uterin? Cred ca da, crede-ma, ti-o spun, si nu din auzite, ci dintr-un caz real.
O femeie care are acum 32 de ani, a facut cancer de col uterin, de ce? Are copii de 9, respectiv 15 ani. La cat ani si-a inceput aceasta viata sexuala? Pai, daca facem un calcul, 32-15=17 ani -9 luni = 16 ani si-un pic, si tot n-a scapat. Dar gandeste-te, iti dai seama de la 14?! Poate ca aceste consecinte nu se simt acum, dar mai tarziu se resimt, si inca cum!

cami
| cami a răspuns:

@luchass, si tu... ce propui? Ce-o sfatuiesti? Sa faca pasul asta, de acum? Normal, esti baiat, ce-ti pasa, ca pana la urma (pun pariu) cand tu te vei insura, si va fi cazul sa alegi, doar n-o s-o vrei pe aia care si-a inceput viata sexuala la 14 ani. Deci, mai asteapta.

| zeeeeeex a răspuns:

E mult prea devreme... Daca te iubeste nu te va presa sa te culci cu el ci te va astepta. Iti recomand sus si tare sa nu o faci cu el acum doar sa ii dovedesti ca esti virgina si ca il iubesti. Daca te va parasi pentru asta iti e mult mai bine fara el. Gandeste-te bine!

| ShineMe a răspuns:

Spune-i ca daca intr-adevar te iubeste nu ar cere asa ceva.Esti mult prea mica sa incepi sa practici asa ceva.Ai toata viata. Dar gandeste-te cate riscuri pot aparea dupa inceperea vietii sexuale la o asemenea varsta.Succes

| Ana_6509 a răspuns:

Si iti pasa ce crede? Te iubeste si nu are incredere in tine, cum vine asta? Daca te iubeste si iti vrea binele te va mai astepta iar daca iti impune asta inseamna ca vrea doar sex de la tine. Oricum crezi ca daca tu o faci acum cu el va veti si marita? Sa fim realiste...relatiile la varsta asta rezista(fooooarte rar). Eu zic sa mai astepti, sa te maturizezi si sa o faci cu un baiat cu capul pe umeri nu cu unu de 16 care vrea sa se laude ca a facut-o.happy
Ah si da... el folosteste vrajeala,, nu cred ca esti virgina" ca tu sa fi naiva si sa o faceti-ce sec. Oricum decizia iti apartine.

| stweety10 a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu te crede ca esti virgina inseamna ca nu are incredere in tine. Ce`ar fi daca i`ai pune si tu o conditie? Spune`i ca daca te iubeste sa te astepte, sa astepte momentul in care tu vei fi pregatita. Asa iti vei da seama daca te iubeste sau nu. Oricum eu te sfatuiesc sa nu accepti. Nu mai lasati baietii sa va prosteasca...

| andreea7520 a răspuns:

Daca are 14 ani inseamna ca nu poate iubi? penibil, cum sa nu poti iubi pe cineva la 14 ani? adica. eu cunosc cazuri in care e CLAR ca se iubesc. E vorba de o prietena de 14 ani ce este impreuna cu un baiat de 19 ani, se inteleg prea bine! si este clar ca se iubeschappy

| Viuvi a răspuns:

Daca te iubeste te intelege. Punct.

Nu fi fraiera! Gandeste-te si tu putin, de aia ai minte!
M-am infuriat angry [hee hee]
Cand vad fete care pun asemenea intrebari si vad ca nu judeca straight face

| gabriela_3062 a răspuns:

Sunt si alte metode prin care ii poti demonstra ca esti virgina! Si pana la urma daca te iubeste trebuie sa aiba si incredere in tine! O relatie se bazeaza pe iubire, incredere si respect! Si daca nu nu vrei sa faceti sex ar trebui sa te intelega, ca doar te iubestewinking dupa cum iti spune!

| →s ♥ ą← explică:

Da, dar i[am spus da...stiu ca nu trebuia. vroiam sai vad doar reactia insa el a luat'o de buna! Si stiu de cancer si de asta imi este cel mai fricasad Oricum multumesc pentru raspunsuri:-ssad

| →s ♥ ą← explică:

Danutzzzz nu sunt disperata doar am cerut sfatul stiu ca sunt mult prea mica pentru asa ceva si vroiam sa aud pareri daca e bine... oricum am incercat sa-i spun in seara asta si m-am certat cu el si mi-a zis ca asta dovedeste ca l'am inselatchatterbox ca nu's virgina si ca nu stiu ce ca nul iubesc si ca i'am spus da si eu de fapt nu vroiam de la bun inceput! Sincer as fii vrut sa o fac cu el dar mi-e frica de canceru alasad si sunt prea mica...hmm mersi oricum pentru sfaturi!

| albinuta_2886 a răspuns:

Prietenul tău spune că nu ești virgină doar pentru a te forța să faci sex cu el.Eu zic să nu cedezi șantajului.

| alessiaS a răspuns:

Nu o fa spune-i ca nu ai facut-o pana acum deoarece esti mica... pana la 18 ani corpul se dezvolta si daca incepi viata sexuala asa de tanare creste sansele de a face cancer de col uterin cu 30%.
PA.

| sweetygirl a răspuns:

Eu am 16ani iar prietenul meu 17ani, i-am zis ca sunt pregatita(suntem imreuna de 1 an si 2 luni), dar el m-a refuzat categoric, a zis "esti prea mica, mai asteapta" si asta ar trebui sa faci si tu. Pana atunci jucati-va, descoperiti-va zonele erogene, iar mai incolo o faceti.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Daca zici ca te iubeste atunci nu ti-ar propune asta ...de la 14 ani!
Si da cancerul de col uterin il poti face una-doua ...Helloooooooooooo! Presupun ca iti iubesti mai mult viata decat un baiat care cine stie cand si-a inceput viata sexuala si cine stie pe cate fete a mai prostit.Si gandeste sunteti doar de 7 luni... Daca te lasa ii clar ca nu te-a iubit si nu are de ce sa iti fie dor de acel baiat si sa tii para rau.happy

| danutzzz1992 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce toata lumea se grabeste asa exista fratilor o gramada de site-uri porno deci cand parinti nu sunt acasa potolesteti pofta indiferent ce ai fi baiat sau fata si cred ca 14 ani e o varsta frageda pentru asa ceva astai una dar ce sa zicem de cei care isi incep viata sexuala de la 12 ani, fete care nasc la 12-13 ani excludem aici violurile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai că urmează tona de mesaje în care ți se spune că o să mori și o să faci cinșpe gemeni dacă o faci. And there we go, in 3, 2, 1...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani ...chiar crezi tu ca il iubesti?