| username23 a întrebat:

Nu stiu ce sa ma fac. crying( Am fost cu prietenul meu 2 ani impreuna, si ma iubea ft mult si eu la fel. Acum mi-a zis ca pur si simplu nu se mai simte atras de mine, si ca iubirea a disparut undeva. Si a dorit sa ne despartim. Eu il iubesc ENORM de mult. A fost baiatul care ma dezvirginat. Cu el am facut prima data s*x. Acum dupa ce ne-am despartit nu ma suna, nici nu stiu nimic de el. Doar ca ne-am vazut odata si mi-a propus sa facem s*x, eu il iubesc si nu am putut refuza, pentru ca speram ca poate asa il intorc inapoi. Acum peste citeva zile, ne vedem din nou, si mi-a propus sa o facem iar. Si nu mai stiu ce sa fac. crying Stiu ca imi ve-ti zice ca profita de mine, dar il iubesc ft mult si nu il pot refuza, si vreau ft tare sa il intorc inapoi la mine. Ce sa fac? Stiu ca ar trebui sa nu ma vad cu el dupa tot ce mi-a zis. Dar am teama sa-l refuz, deoarece vreau sa reintorc relatiile noastre. Pentru ca nu imi vine a crede cite a facut el pentru mine, si de cite ori mi-a demonstrat ca ma iubeste cu adevarat si acum sad. Dar mai stiu si ca ma va crede fara mindrie daca ii voi permite doar sa facem s*x si nici sa nu discutam deloc in rest. Sper ca ma intelege cineva, ajutati-ma va implor!

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Of doamne tare greu imi este sa iti dau un sfat deoarece stiu ce simti.Este normal sa iti zic ca ai ajuns doar jucaria lui ca face ce vrea din tine.Este normal si logic sa iti spun sa nu te mai vezi cu el si sa nu o mai faci cu el.Dar stiu ca este usor de spus si greu de facut si te inteleg.Tie acum iti trebuiesc prieteni aproape, oameni care sa te scoata din aceasta stare.Trebuie sa nu mai ai timp sa te gandesti la el si asa va trece mult mai usor. Oricum sper sa gasesti puterea necesara sa rupi orice legatura cu el,Dumnezeu te iubeste si nu isi doreste asa ceva, nu isi doreste sa suferi, ai incredere in El sunt sigura ca iti va trimite pe cineva care sa te merite.Ai mare grija de tine si fi puternica!

11 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Vb cu el. intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine macar un pic.
daca spune ca nu atunci de ce mai faci sex cu el? profita de tine, profita de faptul ca tu il iubesti si stie ca nu o sa refuzi nimic din ce iti propune el. nu te lasa calcata in picioare doar pentru ca il iubesti. hei capul sus! viata merge inainte.
intr-adevar pentru noi fetele primul baiat e foarte important. dar tie iti place sa isi bata joc de tine? sa profite de tine?
si vezi sa nu te ia cu vrajeli din astea da mai tin la tine etc etc doar ca sa te aduca in pat.winking
fi fata desteapta si refuza'l. pur si simplu. "nu nu vreau sa fac sex cu tine deoarece nu mai suntem impreuna deci nu mai este nimic intre noi" si gata. Bafta :*.

| username23 explică:

Herm,AtâtDeSimpla, si restul, aveti amre dreptate, dar e usor sa vorbesti cind nu simti nimic. Dar eu il iubesc ca pe mine insumi. Si asta e o piedica mare la sfatul vostru. Va multumesc mult!

| RimePeHartie a răspuns:

Este posibil sa il fi schimbat ceva, daca zici ca ti'a dovedit de multe ori ca te iubeste ceva il retine acum sau vrea doar sa experimenteze. Vrea lucruri noi. El s-a plictisit dar asa sunt toti. umble cu altele si tot la femeia lor se intorc, dar nu pentru mult timp. Mai bine vb serios cu el si va acordati un momenmt de sinceritate. Si totusi daca nu se mai simte atras de tine...de ce te mai cauta sa faceti sex?

| johnyboy a răspuns:

El cand i se face dor de tine sau are chef de sex, te suna.incearca cand te suna sa-l refuzi categoric si sa-i zici ca din momentul ala absolut totul s-a terminat intre voi.fii tare si asa vei vedea daca mai are ceva pentru tine.si daca incearca sa-si ceara scuze si vrea sa va impacati, mai tine-l pe jar macar o saptamana doua...indiferenta omoara, ai sa vezi

| mary9014 a răspuns:

Bunahappy Si eu sunt cu un baiat de aproape 1 anisorhappy si da cu el a fost prima data si pentru mine, a avut rabdare cand eu am vrut si nu m-a stresat.Iti spun parerea mea:daca s-ar intampla ceva,sa nu ma mai vrea, sa ma insele si sa imi zica sa-l iert, sau orice altceva care ar distruge relatia dintre noi, nu stiu daca ar mai avea rost sa mai remediez ceva.Chiar daca il iubesc si pentru mine doar el conteaza dar, nu as putea sa trec cu vederea sau sa ma injosesc sa-l fac sa vina din nou la mine.As suferi enorm dar i-am zis si lui daca m-ar insela, sau daca ar face ceva care ar distruge increderea complet, nu as mai vrea sa stiu de el, chiar daca el a zis ca poate nu-l iubesc daca nu i-as da ocazia sa explice...ehh.Revenind la tine.Nu meritaa! Sterge-i numarul din telefonul tau,schimba-ti numarul sa nu te mai sune sa nu te tenteze sa te vezi cu el doar pentru sex,scoate-l din lista de mess, fa tot ce poti sa faci sa nu mai ai tangenta cu el. bine asta inainte de a mai incerca odata sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca asta isi doreste cu adevarat, sa nu mai fiti impreuna dar deloc! Nu doar sa faceti sex cand are el chef! Trupul tau nu e doar pentru ca el sa se simta bine chiar daca si tu te simti! Daca nu mai conteaza nimic pentru el decat acele minute in care va simtiti bine nu mai are rost! Nu te mai amagii.incearca sa- uiti.stai in casa,plangi, sufera, dar in nici un caz nu iti pierde increderea in tine! Daca vor prietenele tale sa te scoata iesi afara dar nu unde e el, chiar te face sa uiti chiar daca doar pentru 10 15 minute merita!happy Iti doresc multa fericire si sa aud de la tine ca esti bine :*

| Herm a răspuns:

Hmm...cum ai zis si tu, profita de tine
cat despre mandrie, scuze, dar tu nu ai dc ii permiti sa faceti s*x dupa toate pe care ti le-a zis
sfatul meu: refuza-l, sterge-i nr de telefon, da-i ignor si uita-l
sper ca te-am ajutat
pa :*

| Herm a răspuns:

Am inteles, il iubesi, insa nu tr sa-l lasi sa profite de tine
si da, nu simt asa ceva, si nici nu vreau deoarece iubirea e o prostie laughing
dupa mine, raman nemaritata toata viata

| andreea2966 a răspuns:

Salut! fata draga aici este o problema complicata. Esti o fetita prostuta cer scuze, dar asa e, in locul tau l-as dispretui, este un nenorocit si o canalie el nu te merita stiu ca-l iubesti, dar trebuie so termini cu el, fiindca nu te merita tu trebuie sa-ti gasesti un baiat care sa te iubeasca, sa te merite si sa te respecte ai facut foarte rau ca te-ai dezvirginat trebuia sa refuzi si daca el iti spunea daca nu faci sex cu el se desparteste de tine, atunci trebuia sa-l dai dracului baiatul asta nu te merita nici nu te respecta intelege, si daca ti-a cerut trebuie mai intii sa intrebi si apu sa faci aceasta greseala, trebuia sa-i spui ca o sa faci sex cu viitorul sot, fata draga imagineaza-ti si daca ramai insarcinta macar ce virsta ai? si totusi ai facut foarte rau... Sfatul meu: Da-l dracylui si cautati unu care sa te iubeasca, sa te merite si sa te respecte :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doua palme, iti mai dau eu doua straight face.
Trezestete copile! Alooo?! Tu nu iti dai seama ca te foloseste ca " jucarie sexuala ". Ce e asta, e imatur, se vede de la distanta.
Nu isi asuma responsabilitatea unei relatii dar vrea sex.

A deci daca ii dai sex se intoarce la tine, trezeste-te pustoaico, realitatea e dura.

Daca tu nu te apreciezi, nu iei atitudine, nu te respecti, el de ce sa o faca?

Sa te intelegem? Da inteleg, suferi e greu. Esti om, ai sentimente.
Dar revino pe pamant, orgoliu unde e?
Il lasi sa te calce in picioare?
Daca a ales sa plece sa plece pentru ca tu meriti ceva mai bun din moment ce el nu e in stare sa te tina langa el.

| adytzyka a răspuns:

Eu cred ca profitha de tine.mai bine lasa-l cu timpul il vei uita...vei gasi pe altcineva mai bun ca el... vreau sa/ti zic ca eu numi imagineam, viata fara iubitul meu da cand neam desp nu am stat sa plang m-am ridicat si am mers cu capul inainte si nu m-am gandit la el.eu zic sa.ti acc viitorul.lasa-l.paraseste-l.acum u alegi o viata fara el, fara un profitor sau o viata cu el care este cu tine doar pentru s*x

| madutzaaa_1569 a răspuns:

Buna, sper ca nu e prea tarziu sa iti raspund dar am un sfat zic eu destul de bun. am trecut si eu prin faza asta. am 16 ani si nu mai sunt virgina de la 15 ani...nu sunt o curva, va rog sa nu ma judecati, insa eu mi-am dorit asta nu prietenul meu. acum cam un an eram despartiti eu cu prietenul meu, pe atunci aveam vreo 6-7 luni.eu il iubeam enorm dar el spunea ca e mai bine daca ne despartim si ca ar trebui sa nu ne pierdem copilaria cu o relatie serioasa si sa facem totul pentru distractie.el mi-a propus atunci sa facem sex (noi o facuseram si inainte de cateva ori) si eu, crezand ca il pot recastiga am acceptat. il iubeam prea mult... apoi mi-a mai propus asta si tot asa.nimic. intr-o zi eu i-am propus sa facem s.x crezand ca daca am putin tupeu si ii arat ca nu imi pasa isi va schimba ideea si asa a fost. il sunam si il intrebam ce face in seara asta sau azi si el spunea mereu ca e liber, stiind ce urma sa se intample. i-am aratat ca nu mai imi pasa si ca nu tin la el si intr-o zi m-a sunat si si-a cerut iertare pentru cat de badaran a fost, ma implora sa il iert si sa fie totul ca in prima zi de relatie.initial paream putin nehotarata, facea parte din plan, dar dupa 2 zile i-am spus ca da, vreau sa ne impacam. si ne-am impacat. acum avem deja aproape 2 ani, suntem 2 nimfomani si ne iubim la nebunie. ideea e, @born4tpu, ca trebuie sa vii tu cu idei de genu'. nu il lasa pe el sa preia initiativa ca pana la urma virgina nu mai esti deci nu ai ce pierde. daca ii arati ca iti place sa faci asta cu el crede-ma ca te va privi dintr-un unghi al admiratiei si va reincepe sa te iubeasca. arata-i doar ca nu iti pasa de el ci de s.x si vei vedea rezultatul. bafta!:*