| Iulia8659 a întrebat:

am si eu o dilema. Acum o luna am avut primul contact sexual cu prietenul meu. Prima data a fost foarte dureros dar dupa a inceput sa fie mai ok. Intrebarea mea este, de ce de fiecare data cand vrem sa incepem ma doare pana intra? Ca si cum m-ar dezvirgina din nou. Tin sa spun ca am avut destul de multe acturi sexuale dar de fiecare data e la fel. Tot timpul stam destul timp ca sa ne 'incalzim' cu speranta ca nu ma va durea, dar e in zadar. Am aproape 19 ani.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie genitala. Discuta asta cu medicul tau ginecolog in cursul primei consultatii (care este obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale)

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat tu cat si prietenul tau trebuie sa insistati pe executarea unei masturbari cat mai energice si indelungate a procedeului denumit degetica pentru largirea si relaxarea muschilor vaginali inaintea ficarui act sexual initial.De asemenea se recomanda folosirea de lubrefiant in exces si pentru a realiza aceasta ati putea folosi ovulele spermigene care dupa topirea lor in vagin se transforma intr-un excelent lubrefiant si au si rolul de protectie (contra instalarii unei sarcini nedorite). Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Te doare de fiecare data cand faci sex pentru ca nu va lubrifiati suficient de bine. Pentru a evita durerile unui urmator act sexual, folositi un lubrifiant care va ajuta la o penetrare mai usoara.

| Mussette a răspuns:

Fiindca nu te umezesti.

| NoRegretsxx a răspuns:

'Incalziti-va', dar folositi totusi si un lubrifiant.

| cristi10grei a răspuns:

Pai poate nu esti destul de umeda happy si de asta incerca uleiul de la durex