| anonim_4396 a întrebat:

Buna ..am nevoie de ceva sfaturi..sint virgina si am un prieten cu care am avut deja 6 acturi sexuale..insa de fiecare data am simtit o durere minora poate chiar placuta...eu nu am mai avut niciodata vreun contact sexual deci nu as putea fi dizvirginata..insa de fiecare data nu mi-a curs nici singe si nu pot sa spun ca m-a durut tare..si nu cred ca e din cauza prietenului meu pentru ca el este destul de inzestrat. poate la mine nu e ceva in regula...vo rg pareri..MERCI.sad

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici d.p.d.v. fizic )!
Este suficientă o penetrare de 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Deci...esti o virgina cara a avut 6 contacta sexuale, dar de fapt niciunul. Cum e totusi povestea?

| Alcyon a răspuns:

Virgina esti doar la... creier.

| Mussette a răspuns:

Virgina nu mai esti, de asta poti fi sigura.
Mai fa odata, de doua ori sex pana la capat si vezi daca te mai doare.
Posibil himenul tau e elastic si nu se poate rupe, doar cand vei nastere, cand va curge si sange.
Daca durerea continua sa persiste, du-te la un ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, majoritatea sunt ca nu inteleg ce anume vrei sa spui.
Ai avut contacte sexuale, dar totusi esti virgina. Da! Asta crezi tu, deoarece, ma gandesc ca zicica nu te a durut nu ai sangerat si altele.
Uite ce chestie, si eu am fost cam in aveeasi situatie. Draga mea, raspunsul e simplu. Ai un himen elastic. Acest himen se poate rupe la al n act sexual sau chiar la nastere. Alte fete au un himen mpceva mai gros si de asta au o durere mai mare sau chiar le mai curge si sange pe moment sau a doua zi. Nu ai pentru ce sa iti faci griji.
Oricum, o data ce a existat penetrare si a intrat organul baiatului in tine, cam nu mai esti virgina, chiar daca himenul ar spune ca estilaughing e destul de interesant, esti.dar de fapt nu mai esti.
Deci, bafta si nu uita de protejare.:*

| Fernando9Torres a răspuns:

Deci tu ai avut 6 acturi sexuale, dar esti virgina? UNDE-I LOGICA?

| Hαppiηеss a răspuns:

" sint virgina si am un prieten cu care am avut deja 6 acturi sexuale"
"eu nu am mai avut niciodata vreun contact sexual deci nu as putea fi dizvirginata".
Noi ce sa intelegem din asta?
Invata sa te exprimi fata mea...ca sa poti fi ajutata!

| StefanChriss a răspuns:

Mai, jur ca nu inteleg. Daca ai avut 6 acte sexuale cu el inseamna ca nu mai esti virgina straight face Propozitiile tale se contrazic intre ele, nu esti fluenta in idei straight face

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns:

La fiecare contact s-a dezvirginat 1% e 94 % inca e virginalaughing)

| RebecCa11 a răspuns:

Odata ce ai avut un act sexual nu mai esti virgina rolling on the floor! Nu la orice fata ii curge sange cand o face chiar daca e virgina! E din cauza himenului care e elastic big grin, si nu inteleg ce sfat vrei?! Nu trebuie sa iti faci griji ca nu iti curge sange 40% din femei patesc asta, si sa nu mai spui la nimeni ca ai avut 6 acturi sexuale si inca esti virgina rolling on the floor)

| sbego a răspuns:

A fi virgina=nu ai avut niciodata vreun act sexual cu vreun baiat...te cam contrazici singura laughing