| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare... acum cateva zile am intretinut relati sexuale cu prietena mea, are 19 ani. Ea mi-a spus ca este virgina si chiar daca a intrat destul de greu, ea avand si dureri nu i-a curs sange deloc.u stiu ce sa spun...

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu toate fetele sangereaza la dezvirginare

| RAY a răspuns:

La mulsulmani daca nu-i scurgea era omorata cu pietre sunt cazuri in care nu scurge si unele mor nevinovate unde mai pui ca ala se poate rupe in multe cazuri

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, a fost virgină :)

Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Nu e obligatoriu sa curga sange. In unele cazuri, himenul se rupe abia la un act sexual mai intens sau nu se rupe deloc, fiind foarte elastic. Tu singur ai spus ca penisul a intrat greu. Daca nu era virgina, ar fi intrat foarte usor, nu se compara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea nu tine cont de virginitate. Tu o iubesti pe ea ca om sau fizicul ei?
Te simti mai mandru daca ai fost tu primul ca in comentariile de pe youtube?

Inainte sa judeci, mai lasa paranoia si informeaza-te, uite de-aia devin ruinate multe relatii care totusi puteau tine mai mult, ca dramatizati voi din tampenii.

| Hαppiηеss a răspuns:

Virginitatea unei femei nu consta doar in sangerarea aceea.
Sunt multe femei care au un himen elastic si sangereaza abia dupa cateva contacte sexuale cand acesta se rupe sau nu sangereaza deloc.
Chiar tu ai spus ca a intrat destul de greu, daca nu mai era virgina intra mai usor, mai bazati-va si pe aceste aspecte si nu mai judecati oamenii dupa aparente.

| unknøwn a răspuns:

Paranoic,obsesiv,invidios,posesiv,răzbunator,suspicios.
Şi dacă mâine ai afla că ţi-au mai găurit-o 27?
Ce-ar schimba? Ţi-ar afecta cumva fantezia purităţii din capul tău?

| buburuza2007 a răspuns:

Fratilor cand veti intelege ca chestia cu sangele nu e o regula, si bineinteles ca gata tu o sa crezi despre fata ca nu a fost virgina cum fac majoritatea, bagati la cap, daca unei fete virgine cand i se rupe himenul nu-i curge sange nu e o tragedie si mai ales nu-i o regula

| AndreeaBanateanu1996 a răspuns:

Nu tuturor fetelor le curge sange! Iti spun din propria experienta!winking