| anachm a întrebat:

Bun.nu mai sunt virgina de mult timp.am avut cateva relati sexuale pana acum dar fara probleme.cu 2 luni in urma m-am hotarat sa iau o pauza. dupa aceste luni am avut un act sexual in care am avut dureri. dupa 2 zile am inceput sa ma dureri insuportabile si scurgeri de sange. ce se intampla? ce sa fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se intampla ceva rau, ai cel mai probabil o rana pe col. Ranile pe col sunt leziuni precanceroase, asa ca e cazul sa ajungi urgent la ginecolog. E important sa mergi la consultatie cat mai repede dupa sangerare, pentru a se vedea exact sursa sangerarii si locul leziunii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu fie un avort spontan! La asta te-ai gândit?
Mergi la un medic ginecolog pentru investigații.
Nu trebuie să ne spui nouă că nu mai ești virgină, asta este problema ta și nu are nimeni dreptul să te judece, decizia ți-a aparținut la acea vreme.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Probabil e vorba de o rana pe col. Ce sa faci? Control ginecologic urgent!

pa, pa.

| mon@29 a răspuns:

Du-te la ginecolog.cred ca ai vreo cistita...mai bine mergi si te trateaza...nu cred ca e de bine
bafta!:*

| SentimenteColorate a răspuns:

Pei nu te speria o sa it curga sange ca esti mare pune tampon sau daca nu te simiti bine du-te la doctor succes fundita plzzzz

| d33a_9154 a răspuns:

Du-te la un ginecolog e cel mai bine asa. Si stii dc pentru ca fiecare poate sa-ti zice cate ceva si poate sa nu fie adevarat asa ca fa bine si du-te cu vreo prietena sau cu iubitul tau. Succes

| anachm explică:

Acum m-au lasat durerile dar mai curge sange...si la ginecolog nu merg ca daca afla parinti m-am ars...big grin