| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare: am 20 de ani si inca nu stiu ce a e aia dragostea adevarata. De ce nu pot gasi si eu o persoana care sa ma iubeasca si pe care si eu sa il iubesc? se spune sa nu cauti dragoste ci sa astepti sa te gaseasca ea pe tine dar eu sincer m-am saturat sa tot astept. voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai citit tu undeva ca la anii tai trebuia s-o fi inalnit deja?!

Imi spui si mie ce e aia dragoste adevarata pentru tine?!

Ai auzit de vorba aia: "cu rabdarea treci si marea"?! mai ai tiiiimp. cultiva-te, cizeleaza-te, atenueaza-ti defectele si "asperitatile" caracteriale si relationale, si in timp o sa poata fi si mai bine!

| sdfgsdf a răspuns:

Stiu perfect cum te simti, si eu am aproape 20de ani si inca nu am gasit fata pe acre sa o iubesc si sa ma iubeasca, sper sa o intalnesc curand! sad :-

| mariy a răspuns:

Eu am 22 si nu cred sa o fi gasit desi sunt cu cineva de doi. cineva care dupa toate mi-a spus ca in dragoste nu crede, nu-i place sa se sarute si ca sexu e fitness... si alea alea. nu cred ca trebuie so astepti, trebuie so cauti, ba ai mult nu e chestia ca ai vazut si te-ai indregostit. lucrurile nu sunt ca in filme. asta se construieste probabil.baftahappy

| oany a răspuns:

Din proria experienta iti spun, dargostea apare cand nici nu te astepti, atunci cand deja nu mai crezi ca exista si esti foarte dezamagit de asta! Nu-ti face griji, o sa apara intr-o zi o persoana, persoana potrivita, atunci cand tu nici nu te mai gandesti la asta.Bafta!