| NicoDouaPuncteIcs a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am facut o intrerupere de sarcina in urma cu doua saptamani, apoi am intretinut relati sexuale cu prientenul meu neprotejate. Nu a ejaculat inauntru, iar in al doilea numar s-a dus s-a spalat ( am auzit ca ar fi bine ca dupa fiecare partita sa te duci sa te urinezi pentru a nu ramane nimic in vagin ) asta am facut si eu, si nici in al doilea numar nu a ejaculat inauntru happy. Raspuns urgent fa rog :* funda.

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Da ii indicat sa faca un dus dupa fiecare partida de sex atat fetele cat si baietii, dar trebuie sa-ti spun ca dupa o intrerupere de sarcina sau dupa o nastere sunt sanse mari sa ramai din noi insarcinata.Asa ca folositi o metoda de protectie pentru a nu mai trece prin ce ai trecut.Si daca tot faci dus dupa incearca sa te speli inauntru destul de bine si cu sapun, multi zic ca nu e indicat, dar din cate mi-a spus mie medicul nu te afecteaza cu nimic, atata timp cat nu exagerezi.
Si ma intreb eu asa:nu ti-e frica sa mai faci neprotejat acum?

| NicoDouaPuncteIcs explică (pentru anka89):

Am facut-o o singura data, asta fiind ieri. De azi incolo o sa fac protajat. mersi de raspuns:*.

| Oana92 a răspuns (pentru anka89):

NU FA ASTA NICIODATA! Un ginecolog adevarat nu recomanda nici macar gelurile intime(produc candidoza!), dar mai spalaturi vaginale cu sapun. iti distrugi ph-ul si o sa te trezesti cu o gramada de probleme. Si schimba si ginecologul, asta a facut scoala la fara frecventa!

7 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Eu zic ca te mananca in c.r in continuare.o sa ajungi ''mare''. bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mare e gradina Domnului.

deci ai facut un avort si sa inteleg ca ti a placut atat de mult experienta incat mai vrei unul?

"sa te duci sa te urinezi pentru a nu ramane nimic in vagin" nici cele mai mici cunostinte de anatomie nu ai vad?

ai macar cea mai vaga idee pe unde urinezi si e punde intra sperma?

| Azµre a răspuns:

Dă-ți 3 palme!
Urinatul după partidă este pentru bărbați nu femei!
Citez: "am auzit ca ar fi bine ca dupa fiecare partita sa te duci sa te urinezi pentru a nu ramane nimic in vagin"
Acum revenim! Șanse să rămâi însărcinată sunt! Chiar dacă nu a ejaculat înăuntru tot sunt șanse de a fi însărcinată.
Dar ținând cont de întreruperea de sarcină nu știu cât de ușor se mai prinde o viitoare sarcină. Dar mă rog.
Sunteți bătuți în cap atâta am de zis, cred că mai mult de 16 ani nu aveți. Astfel nu pot să înțeleg ignoranța și dezinteresul vostru!
Prin urmare fă un test de sarcină!

| Oana92 a răspuns:

Inconstienta si nepasarea unora sfideaza orice limite! Tocmai ai facut un avort, nu aveai voie sa faci sex o buna bucata de timp. Totusi ai facut-o si nu doar ca te-ai expus unei rani/infectii dar ai continuat cu aceiasi prostie ca prima data, adica nu te-ai protejat! Tie ori iti place riscul, ori esti inconstienta, ori ai impresia ca avortul e o metoda contraceptiva...

Plus ca esti destul de mare ca sa faci sex si avort, dar nu ai cunostinte de baza in anatomie. Urina iese printr-o gaura, sperma intra pe alta, asa ca poti tu sa urinezi litrii intregi ca nici macar nu uzi sperma din tine. Este indicat sa urinezi si sa faci dus dupa actul sexual pentru a preveni infectiile urinare, nu sarcinile!

Iar in concluzie...ai sanse mari sa mai faci un avort, sa mai omori un suflet nevinovat...

| WildDream a răspuns:

Faza cu urinatu nu ajuta la nimic. Ai facut avort de 2 saptamani si nu te-ai invatat minte sa nu mai faci neprotejat. Off... Daca lui ii pica daca isi pune un prezervativ macar ia tu anticonceptionale ca sa nu mai ajungi iar la medic pentru inca un avort.