| AdrianMar a întrebat:

am si eu o intrebare, am o colega in clasa de care imi place si imi da semne ca ma place si ia, vine la mine la banca se aseaza la mine in brate etc, dar nu tot timpu, sunt zile cand daca merg la ea si o iau in brate ma respinge ce as putea intelege?

9 răspunsuri:
| teosbeos a răspuns:

Este o persoana cu toana si s-ar putea sa nu te placa cu adevarat, poate doar braveaza (se da mare) iti poti da seama daca te place, daca se poarta la fel cand nu sunt alti prin jur, in fata carora sa se dea mare.

| 1261996 a răspuns:

Cred ca se prostea si ea.un gest de pura prietenie...am mai vazut asta inainte..era pura prietenie..sunt dornice sa atraga atentia. Acum depinde de restul semnalelor transmise, de acolo iti poti da seama daca te place sau nu.

| Latinmoon a răspuns:

Poi nu stiu sa-i lasi un spatiu banuiesc. Incearca sa vorbesti cu ea, vezi ce simte si nu o mai atinge daca nu-i place thinking, pentru moment. Vorbeste cu ea si vezi ce o deranjeaza asa tarre sau dc se comporta asa!
Good luck!

| trmra a răspuns:

Ai putea sa o intrebi pe ea. happy

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai daca te place de mult timp e normal sa te mai si refuze ca s-o fi saturat saraca sa tot astepte sa te duci la ea sa ii spui ca iti place de ea, poate e suparata pe tine in zilele alea.Eu cred ca te place si merita sa mergi sa-i spui ce simti. Bafta!winking

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Cred ca te place, 50%, incearca sa va dati tot semne si o data du-te si spune-i ce simti pentru ea, nu e greu, crede-mawinking

| izuca333 a răspuns:

Cunosc fete care fac la fel dar asta nu inseamna ca il place pe acel baiat.Pur si simplu au o relatie de amicitie mai apropiata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o ce simte pentru tine! Daca iti spunr ca te place, nu o lua direct cu: hai sa fim impreuna! Fi politicos. Si fa-i cadouri cand ai ocazia. Apoi daca simti ca merge bine intreab-o daca vrea sa fiti impreuna.

| spdasinul a răspuns:

Sunt 2 possibilitati aici:
1)ori se da mare sau asa se comporta cu toti sau a vrut sa demontreze ceva cuiva
2) ori te place si da la tine si asteapta sa vorbesti cu ea si ii spui ca si tu o placi
Uite ce ai de facut:cand o prinzi singura sau o iei deoparte ii spui ce simt si intreab-o daca simte si ea la fel pentru tine