| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. o sa va spun ce s-a intamplat azi la scl. bun X=baiatul pe care l plac( nu dau nume). bun:
eu azi am mers cu o colega in parc bun. dupa ce am plecat de acl(era vreo 12:50.) si am ajuns la scl bun toate bune si frumoase... dar vine X si sare pe mine si A(o fata) sare pe C( colega de banca) si X cand vb cu mine vb timid nu stiu cum sa explic. bun am mer in clasa el s a uitat la mine toata ziua.bun...in pauza merg afara cu o colega si ne asezam pe iarba, vine X se aseaza in spatele meu si ma intrebare 'ce faci?' si eu ii zic' bine ma uit la C cum sufla in iarba" laughing mda.si el pleaca. am mai stat ce am stat si undeva este o masa din beton.si am stat pe ea si cum te uiti se vede o usa pe unde poti intra.si el se uita la mine pe acl.toata ziua s a uitat la mine si eu la el.sau eram la tabla cu o colega si calculam ceva si vine el si vb cu colega dar s a uitat la mine tot timpul.
si am vb cu I( O colega) si ea a fost cica 'iubita' lui, si mi a zis ca el e timid etc si pentru ca si eu sunt timida si nu ma gaseste singura afara nu are curaj sa vb cu mine de fata cu colegi. bun

vreau sa va intrebare credeti ca ma place? ( avem aceiasi varsta)
si daca se poate sa mi dati si niste sfaturi( sau sa merg singura afara.etc)
multumesc si imi cer scuze daca am facut greseli de ortografie kiss funda

Răspuns Câştigător
| sorinutu_8998 a răspuns:

Cu siguranta te place happy...incearca sa intri in vorba cu el, vezi daca te poate astepta dupa cursuri sa mergeti impreuna ...sti tu, esti fata desteapta happy

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu am impresia că sunteți teribil de tineri amândoi!

| RoxYuuKikyo a răspuns:

E clar ca te place, dar sa nu exageram. Pur si simplu spune-i ca il placi cand sunteti singuri. Veti fi impreuna. Eu asa am facut si am fost impreuna cu prietenul meu 2 ani dupa care ne-am despartit.(Eu i-am dat papucii) :d

| June_3537 a răspuns:

Bun,bun,bun,bunchatterbox
a,c,x,ilaughing.wtf?straight face
laughing.si in leg cu Xlaughing...cred ca te simpatizeaza si asta-i primul pashappy si da,cum ai zis si tu, ai putea sa mergi pe afara singura, sa faci cumva sa inteleaga ca si tu il placibig grin.
BFT:*

| Alekzandra a răspuns:

Andreea,bine ca nu ai analizat ca o faceai pe fata sa planga.Tu nu vezi cum ai scris? "palce,apropouri sublile, nu am stat sa anulizez, gred".Asa ca intai invata sa scrii mai corect iar apoi "anulizeaza" pe altii OK?

| Andreea_6517 a răspuns:

Daa te palceee!
E evident daca e mai timid nu e mare problema. fal gelos si atunci te baga mai mult in seama ca sa nu te piarda chatterbox sau baga-l thu muult dar nu-l sufoca fai apropouri SUBLILE sau pune un coleg care crezin ca ii cel mai bun prieten sa-l intrebe daca te place.
Parerea mea e ca te place!
PS: Nu ai facut greseli de ortografie...[ asa gred nu am stat sa anulizez ] :X. Si acum... fundabatting eyelashes?

| DaDuSH a răspuns:

Pai... baiatu trebuie sa faca primul pas, dar daca nu il face, o sa fie un moment cand ziceti amundoi: Am sa iti zic ceva important
si ziceti apoi amundoi deodata: Te iubesc, Te plac...
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dadus noi vb doar cand nu e nimeni pe acl.si crede-ma este f timid.si nu zice asa usor

| parkour_7619 a răspuns:

Hmmm... ce sa spun asteapta poate iti spune ce simnte si daca nu incearca sa i arati ca il iubesti

| parkour_7619 a răspuns:

Sa sti am si eu o problema asemanatoare :
Prietenul meu cel mai bun a avut in vara o iubita si sau iubit mult deci el stie sentimentul de dragoste de amor eu nici n-am stiutabia dupa 3 4 luni dupa ce au fost impreuna si s-au despartit mi-a spus asa si nu ca mas si suparat pe el ca nu mi-a spus dar ma supara faptul ca el a avut o jumatate a lui si eu n-am cunoscut nici o fata simpatica cu care sa fiu si doare foarte tare asta ce parere ai se aseamana?