| Habyby_Nicoleta_2001 a întrebat:

Am şi eu o întrebare : când faci sex pentru prima dată şi nu îţi curge sânge dar îţi curge un lichid alb/transparent asta înseamnă că te-a dezvirginat? Sau numai eşti virgină? Sau nu s-a rupt himenul?

7 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Dezvirginarea se refera strict la ruperea membranei, ca iti curge ceva lichid sau nu, aia deja e alta mancare de peste happy

| Aasdfghj a răspuns:

Te-ai dezvirginat daca ai avut primul act sexual. Lichidul acela este un lubrifiant natural. E normal sa-l ai. Sau poate fi orgasmul in urma actului sexual. Nu ai de ce sa-ti faci griji, nu e neaparat sa iti curga sange.

| Violleta2022 a răspuns:

Lichidul ala alb transarent poate fii secretia ta amestecata cu sperma lui.
In plus, dezvirginarea s-a produs deja, din pacate, nu toate fetele au snagerare la dezvirginare, posibil din cauza ca ai tu un hiemn elastic sau el are un penis foarte subtire.
Cand himenul se rupe, primul semn este sangerarea! angerarea este de obicei cu cateva picaturi doar, si este posibil sa curga cate ore mai tarziu sau deloc.

| mihai69 a răspuns:

De dezvirginat, te-ai dezvirginat imediat ce te-a pătruns un penis. Că himenul mai e sau nu la locul lui, că a curs sau nu sânge când a fost sfâșiat, sunt detalii fără semnificație.

| Emilian65 a răspuns:

In urma actului sexual te-a dezvirginat. Himenul nu s-a rupt pentru ca ai himenul elastic. El se va rupe cu ocazia unui alt act sexual.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man mihai69 are dreptate ce voreste. nu este vorba despre rupere himen. aia e deflorare. dezvirginare inseamna sa a i avut un act sexual si ai avut adica nu mai esti viringa.

| Meli1605 a răspuns:

Se numesc scurgeri vaginale si le au toate femeile, astea le ai in afara zilelor cu menstruatiei cam tot timpul ..iti poti proteja lenjeria intima de aceste scurgeri folosind proteslim-uri happy