| amazzzing a întrebat:

Daca himenul s-a rupt de la un incident fara penetrare si a curs o pata de sange abia dupa 2 zile se va mai reface? se va cunoaste cand voi face prima data k nu mai sunt virgina? va mai curge sange? funda! multumesc mult!

8 răspunsuri:
| Balmung a răspuns:

Draga mea himenul rupt e rupt si nu se mai poate reface. Probabil a avut o elasticitate scazuta, se mai intampla. Sunt foarte multe moduri de a rupe un himen accidental. Si ei uite un test pentru adevarata dragoste=barbatul care nu te va judecat si o sa te accepte asa cum esti si va intelege unde a fost problema acela o sa merite sa-l iei de sot.

| Balmung a răspuns (pentru Balmung):

Inca ceva, verifica cu atentie daca e rupt intr-adevar. de sangerat nu mai are cum sa sangereze pe vitor. Himenul sangereaza putin abundent pe loc. Daca sangerarile apr dupa o perioada mai lunga de timp e clar ca nu e de la himen.Cel mai bine este sa faci un consult medical.

| unarab40 a răspuns:

Himenul e ascuns si nu se poate rupe prin incident,,, oricum ai folosit ceva sal distrugi altfel ai avut sex limitat sau incomplet...arati bine daca e a ta poza si nu e nevoie de mari griji

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Incident fără penetrare" rolling on the floor

Interesant "conceptul"...

Dacă himenul s-ar fi rupt atunci, sângerarea NU apărea la 2 zile!

Sângerarea la deflorare apare în momentul ruperii himenului sau, cel târziu, după actul sexual/incident laughing

Deci, e posibil ca himenul să NU se fi rupt la acel "incident"...

Dacă, totuşi, s-a rupt la acel moment, el NU se mai reface "singur" - decât prin reconstrucţie/himenoplastie.

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Explica-le asta viitorilor tai iubiti si sigur vor intelege aceasta mare drama a ta.

| NnDWtf a răspuns:

Da, se regenereaza, e ca parul.

| UngUrU777 a răspuns:

Nici o sansa!

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

DRaga mea himenul nu se mai reface p***a nu e bocanc sa bagi picioru si sa nu se rupa daca ai intretinut relatii sexuale sau s-a intamplat un ''incident'' adica masturbare gata nu mai esti virgina!