| Melonnn a întrebat:

Daca himenul ti s-a rupt cand ai avut o problema medicala (un tampon blocat si medicul l-a scos, insa a durut, deci cred ca mi s-a rupt himenul), sau practicarea unui sport cand faci sex pentru prima oara e ca si cum ai mai fi facut-o, nu simti durere, nu curge sange...e ca si cum nu ai mai fi virgina... Deci e posibil ca partenerul sa nu te creada ca ai fost virgina?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Ce conteaza cum s-a produs devriginarea? Daca s-a produs...E bine sa mergi la un ginecolog.
Daca parterul tau pune asa pare pret pe virginitatea ta, ma indoiesc ca te-ar iubi.
Data viitoare opteza pentru absoarvante externe sau OB mini, splecial pentru virgine
Mama ta stie de intamplare?

| Melonnn explică (pentru Fatamuntilor):

Buna, nu voiam sa se produca asa totusi.
Da, stie.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Melonnn):

Stiu asta..Eu voiam sa spui ca daca partenerul tau va pune pret pe virginitatea ta, trebuie sa-ti dea de gandit!

| Melonnn explică (pentru Fatamuntilor):

M-am despartit de el. acum sunt singura.insa ma tem in viitor.
Nu stiu ce sa fac.sad

| Melonnn explică (pentru Fatamuntilor):

Am 18 ani, am uitat sa mentionez.

17 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Depinde de cat timp te cunoaste si ce incredere are in spusele talehappy

| pietrean a răspuns:

Dupa modul alambicat in care ai scris intrebarea,iti pot spune,ca viitorul partener de sex, poate crede ca nu mai esti virgina, pentru simplul motiv, ca poate sa te penetreze, mai usor.Sange,poate sa nu curga la dezvirginare,depinde de felul himenului,de "atentia" cu care te dezvirgineaza.
Accidentul pe care l-ai avut cu tamponul(nu stiai ca exista si tampoane pentru virgine?),ma indoiesc ca medicul a facut in asa fel incat sa te defloreze si mai ales, daca s-a intamplat totusi, fii sigura ca te anunta, ori pe tine, ori pe parinti.
Banuiesc ca intrebarea este postata cu alt interes.Dar este doar treaba ta!

| Melonnn explică (pentru pietrean):

Poate doctorul nu a vazut himenul. eram cu o profa cand s.a intamplat accidentul. tamponul era de marime normala insa s-a blocat intr-un fel de piele subtire care a fost taiata.

| pietrean a răspuns (pentru Melonnn):

"...medicul l-a scos..."
Cum sa nu vada himenul? Tu crezi ca himenul este o bucatica de pielita, cat un bob de nisip?

| Melonnn explică (pentru pietrean):

Bun. deci medicul nu era ginecolog, era medicul de garda, cred ca generalist.
Daca l-a vazut si a scos tamponul acela blestemat, de ce a durut atat? Eu cred ca himenul s-a rupt ddin cauza durerii insuportabile care am avut-o.

La naiba.

| pietrean a răspuns (pentru Melonnn):

Mai copila:cum sa rupa DUREREA himenul? Durerea este o stare, nu un obiect!
Mai vezi si cu gramatica cum stai, ca tare gresit mai scrii romaneste.

| Melonnn explică (pentru pietrean):

Tu femeie, ma refeream ca am simtit durere si asta poate fi o dovada ca dizvirginarea s-a produs.
Nu fac scoala in Romania, dar chiar si asa stiu sa scru si sa citesc romaneste. nu mai comenta aiurea, doar ca sa te afli in treaba.

| pietrean a răspuns (pentru Melonnn):

Faptul ca-ti atrag atentia asupra modului cum ai formulat intrebarea,cum gandesti ilogic,dar si faptul ca ti-am dat un sfat,asta nu inseamna ca "ma bag in treaba".
Stiu,ca pe voi tinerii va deranjeaza cand vi se atrage atentia asupra unui lucru,dar odata ce nu te-am jignit cu nimic(dar tu ti-ai permis acest lucru!),cer acelasi respect si din partea ta.
Deci,"treaba mea",ca persoana mai invarsta,cu o oarecare experienta,este de a va putea ajuta cu sfaturile mele. Daca vrei sa le primesti bine, daca nu, tot bine! Dar, gandeste bine inainte de a scrie sau a vorbi ceva "aiurea", ca se intelege altceva.

| Mussette a răspuns:

Daca s-a rupt complet, posibil nu va crede.
Daca are incredere in tine, te va crede.
Isi poate da seama ca e prima oara pentru tine daca va vedea ca nu ai experienta si ca muschii vaginului nu sunt invatati cu penetrarea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti mortis sa te creada ia-l de mana si mai intai mergeti pe la ginecolog. happy

Uite, eu am intalnit baieti "cititi" care stiau de treaba asta ca se poate rupe si tra la la dar majoritatea habar nu au deci daca nu sangerezi un pic pe ici-colo cel mai probabil nu te v-a crede.

| Happyjump a răspuns:

Depinde,daca are mare încredere in tine, e posibil, dar eu in locul lui nu te-as crede

| McQueen_Humphrey_1980 a răspuns:

Daca spui ca absorbantul s-a blocat intr-o piele subtire, s-ar putea sa te fi durut cand pielea a fost taiata *thinking*

| Proorocucatalin a răspuns:

Lasa minciuna si spune cu cine ai fost?