| Onutza_8616 a întrebat:

am si eu o intrebare!big grin
Sper sa-mi raspundeti cat mai multe persoane si. rog seriozitatebig grin
Eu am un prieten cu care sunt de 2-3 lunithinking, si imi cam face avansuri sexuale daca intelegetibig grin...eu nu vreau inca sa-mi incep viata sexuala(am aproape 15 ani) dar cred ca daca nu accept o sa vrea sa ne despartimthinking Astept pareri.nu stiu ce sa facbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu nu esti pregatita sa.ti incepi viata sexuala nu trebuie sa o faci.doar de frica sa nu se desparta de tinelaughingdar daca tot vorbeste despre asta inseamna ca sta cu tine numai pentru sexstraight faceasa ca e mai bine sa te gandesti inainte, ti.a demonstrat vreodata ca te iubeste? sau vorbeste numai de seXstraight face? daca te iubeste cu adevarat va inteklege si te va astepta pana cand vrei vrea sa.ti incepi viata sexuala.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te lasa pe mana lui, vrea sa faca sex cu tine si asta inseamna ca e un profitor (daca se desparte de tine asta e) demonstreaza ca nu te iubeste.

| Castiel a răspuns:

@iceman de data asta agree cu tinehappy

| katy a răspuns:

Daca nu te simti pregatita, e bine sa nu faci pasul asta. daca el chiar isi doreste sa fie cu tine, o sa inteleaga asta dar risti sa te insele.mai bine va despartiti, ramaneti prieteni decat sa faci ceva ce nu iti doresti si el sa nu respecte asta

| Adorable a răspuns:

Buna, Oana!
Multe adolescente se confrunta cu aceasta problema si de aceea nu este o noutate! Un baiat care te iubeste, te poate intelege ca nu esti pregatita. Daca nu te va intelege si se va desparti de tine, inseamna ca a urmarit doar acest lucru pana in momentul de fata, iar concluzia ar fi ca nu te merita!

| foxi a răspuns:

E prea devreme pentru a face sex! Mai asteapta!

| Vali87 a răspuns:

Ca si ceilalti te sfatuiesc sa nu faci nimic, dc te iubeste sau tine la tine o sa te inteleaga, dc nu inseamna ca sta cu tine numai pentru ce ai zis tu ca vrea sa iti faca.

| DorelSudoru a răspuns:

Deci el vrea tu nu.Poi atunci nu...e normal sa vrea sa te fu*a pentru ca cred ca de asta a stat cu tine pana acum deci...lasal tu pe el si o sa fie mai bine cred.

| Onutza_8616 explică:

Va multumesc la toti!big grin:* Cred ca asa e cel mai bine sa fac.thinkinghappy

| dianaaa3 a răspuns:

Nu o fa, chiar daca o sa va despartiti daca tine la tine o sa se intoarca si o sa`si ceara scuze pentru ce ti-a cerut, daca nu se va intoarce inseamna ca a vrut doar sa-ti bata joc...:*

| ella_6166 a răspuns:

Daca te iubeste o sa inteleaga ca tu nu vrei sa iti incepi viata sexuala de acum.nu face prostia sa te culci cu el si mai tarziu sa regreti daca ii vei spune ca nu vrei sa o faci cu el si se va desparti de tine inseamna ca nu tine la tine si doar profita.dar daca tine la tine o sa inteleaga si o sa te astepte pana o sa te simti tu pregatita

| eu_5690 a răspuns:

Ai timp si de chesti din astea. deocamdata fa ce fac persoanele de varstra ta.

| adinutza_6260 a răspuns:

Draga mea cred ca stii prea bine ca nu incepi de pe acum, deoarece n-are rost el daca te iubeste va intelege, iar daca nu te iubeste va face ca si toti ceilalti, profitori. Mai asteapta ca ai timp dragutzowinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sta cu tine doar pentru sex...dar daca te iubeste spune-i ca nu vrei sa incepi acum si daca te iubeste te lasa o perioada dar daca nu intelege insemna ca sta cu tine doar pentru sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi pentru fundalove struck, sper ca ti.am dat un sfat bun:*

| ღKittyღ_1281 a răspuns:

Nu o face am am facut sex pentru prima data la 16 ani sia m facut o mare greseala