| Tpu393826w6wt a întrebat:

Buna am si eu o intrebare...daca ajuns putina speram jos... poti rămâne însărcinată? Fără jigniri multumesc fundita

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se putea forma o sarcina depinde in primul rand de data din cuprinsul ciclului menstrual la care a avut loc intamplarea respectiva. Formarea sarcinii este posibila doar in cazul in care sperma a intrat IN VAGIN si acest lucru s-a intamplat intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE. In concluzie fara a fi oferite datele necesare efectuarii unei analize concrete, probabilitatea de sarcina este cuprinsa intre 0 -100%. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca sperma nu a intrat in vagin, nu poti ramane gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a rămâne însărcinată trebuie să ajungă o oarecare cantitate de sperma în vagin.În cazul tau, orice este posibil.

Răspuns utilizator avertizat
| ionyspartan a răspuns:

Da poti ramane insarcinata chiar si daca ajunge jos numai putina sperma deoarece e de ajuns sa ajunga doar unul din milioanele de spermatozoizi ( asta ca si comparatie ).