| maya_1276 a întrebat:

am si eu o intrebare! Daca esti in perioada de menstruatie, poti avea un contact sexual? exista riscuri? am nevoie de un raspuns urgent, va rog!

4 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Folositi prezervativul oameni buni, nu e o avere si scapati de stresul unei sarcini nedorite si de o gramada de boli.

| DraIneR a răspuns:

NU.Sub nici o forma,exclus, heeeellll noooo! Exista riscul "GIGANT" de a ramane insarcinata deoarece in perioada aceea de menstruatie o femeie este extrem de fertila, ceea ce inseamna ca daca prezervativul se rupe.Boom,rist de 99% sa ai pe cap un embrion.Si in plus. cine ar vrea s-o faca cand fata e pe stop? Dupa ce ca exista durerile acelea infernale de spate si de burta mai esti si ca un robinet de sange.Deci curat nu prea o sa fie.

| Claudia_1005 a răspuns:

Buna...daca esti in perioada de menstruatie nu poti avea un contact sexual...da exista riscuri si riscul este ca poti ramane insarcinata sper ca te-am ajutat happy funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se crede ca riscuri in perioada menstruala nu exista.Asta e o parere falsa. Din punct de vedere fizico-medical, riscuri exista. Mai bine sa eviti contactele sexuale in aceasta perioada. Lasa sa treaca chestia de 4-5 zile si dupa aia bucura-te din plin! Altii considera actul sexual in perioada menstruatiei drept o bataie de joc de organism. Intr-adevar, e chiar neplacut. Numai bine tie! Ai grija de tinehappy