| Basicxoxo a întrebat:

destul de ciudata ce-i drept. De ce este lumea asa innebunita dupa sex? Chiar se simte asa de bine? Nu inteleg. Ma poate lamuri si pe mine cineva? Multumesc. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut toate persoanele de sex masculin (exceptie daca sufera de vreo boala) se gandesc zilnic la sex frecvent, De ce? -> este partea noastra animalica, tine de instinct, ca si nevoia de apa, mancare. Ok as putea continua ca noi oamenii avem printre cele mai ineficiente procese de reproducere comparativ cu alte specii de animale.
Desigur si fetele se gandesc la sex insa mult mai putin comparativ baietii, iar procesul femeilor de a ajunge la orgasm este mult mai dificil decat a barbatiilor, cateodata aproape imposibil. Asta find un alt motiv pentru care fetele nu sunt atat de disperate dupa sex, + ca fetele sunt mult mai pretentioase la parteneri, spre deosebire de baieti care de regula cand vad o gaura nu se mai uita la detalii.
Sper ca mi-ai citit raspunsul.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Până nu vezi singură cum e de ce ți-ar explica cineva? o să vezi tu și decizi singură dacă ai după ce să fii așa înnebunită sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana nu gusti prima oara din sex cu un partner/partnera, nu vei stii niciodata adevaratul raspuns.
Este ca si cum ai manca ceva ce iti place foarte-foarte mult si abia astepti sa manaci din nou.
Evident, ma refer doar la sexul cu un partner experimentat, care are cu ce satisfaca si stie cum sa te satisfaca, ca de dai peste unul care se scapa pe el dupa 1 minut, atunci chiar nu apuci sa simti nimic si nici sa-ti placa sexul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza/se considera aproape in unanimitate (cu rare exceptii) ca pana in prezent, cea mai placuta activitate inventata vreodata, este SEXUL RELAXANT, care este practicat de fiinta umana... dintotdeauna. big grin

| Frank51 a răspuns:

Fiecare percepe altfel, dar 99% zic ca le place.

| Sofer a răspuns:

E o placere fenomenala ne mai intalnita pe care o poti descoperi avand o relatia sexuala cu cineva experimentat. Te poti documenta din materiale video asa ca idee sa vezi cum e.

| Eireann a răspuns:

Explicatia pur fiziologica tine de hormonii care sunt produsi in timpului actului sexual. Unul dintre acesti hormonii duc la atasament fata de persoana cu care faci sex. Intimitatea fizica amplifica intimitatea emotionala. Scade nivelul de stres, te ajuta sa dormi mai bine (de preferinta in bratele partenerului) si te face sa te simti iubita.

Răspuns utilizator avertizat
| AEWPenta a răspuns:

Parerea mea sincera e ca femeile urasc sexul si o fac din obligatie!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru AEWPenta):

Bineînțeles că sunt destule femei care fac sex din obligație.

| orail a răspuns:

Daaaa
E maximul placerii pe care il poate experimenta o fata.

La baieti nu e chiar maximum.