| ruby999 a întrebat:

am si eu o intrebare la voi, acum cateva luni m-am despartit de fostul prieten, el a fost cel care a hotarat sa puna capat relatiei deoarece iubea o alta fata drept care a luat-o si de nevasta.iar acum imi vorbeste foarte urat nu evita nicio ocazie sa ma "atace" atat cu vorbe cat si cu fapte, eu am impresia ca el ma uraste deoarece acum 3 ani aveam o relatie foarte frumoasa ne iubeam enorm el a fost primul si ultimul meu brbat din viata mea de pana acum.Insa ai mei nu erau de acord cu el si intr.o oarekre masura mau influentat si pe mine sa-l las.M-am indragostit de alt baiat si l-am lasat pe el, de fapt nu cred ca a fost dragosste pentru acel baiat a fost doar o obsesie o data ce am revenit la cel de dinaintea lui.el se tot ruga de mine sa ma impac cu el ca ma iubeste venea dupa mine la scoala insa eu eram ferm convinsa ca nul mai vreau.lam facut sa sufere enorm.si mai ales ca el crede ca m-am culcat cu celalalt.iar dupa un timp el a plecat in Romania si sa "indragostit" de alta.nu am putut crede asa ceva chiar de ea pff? el intotdeauna avusese o parere proasta despre ea radea de ea o facea in toate felurile.Dar stiti cum se spune de cine fugi de ala dai! iar dupa un timp m-am dus si eu in tara si cand l-am revazut am simtit ca sa reaprins flacara pe care o simteam pentru el.M-am intor in Spania am stat cu gandul doar la el dabia asteptam ziua in care sa se intoarca si el.lam asteptat cateva luni bune n-am putut sa mai iubesc pe nimeni sau sa-mi fac vreo relatie si nici nu pot.in fine a venit aici ne-am impacat, insa lucrurile numai erau ca la inceput el tot tinea legatura cu fata de care se "indragostise" si pun " pentru ca mai toata lumea spune ca ceea ce simte pentru ea este o obsesie k iubirea care mi-a purta mie a cazut pe ea. incepuse certurile ne certam mereu, incepuse sa ma jicneask numai era ca la inceput si imi reprosa tot timpul ca dc m-am culcat cu celalalt? ca el ma iubea mult.si de fiecare data cand ma vedea cu vreun baiat se lua de mine nu ma lasa sa stau cu nimeni.iar acum dupa ce sa insurat cu fata asta.toata lumea spune ca e obsesie ca no sa durez.eram acum o luna in discoteca dansam cu un baiat el eera cu fata aceea si a vnt pe la spate si mi-a dat un pumn in mijloclaughing dar nu tare.atunci am simtit k este gelos.dar nu stiu ce sa mai cred nu cred ca ar putea fi gelos o data ce el deja sia ales un alt drum.ma-si bucura sa stiu ca estelaughing.si acum el numi vorbeste deloc numai ca de fiecare data cand are ocazie imi vorbeste urat si ma "ataca".eu zic ca daca nu avea nimic cu mine imi vorbea, imi dadea sfaturi ca pana la urma el e cel care a terminat relatia definitiv...imi spunea ca i-am omorat sentimentele hihi...eu am incercat sal intreb daca are ceva cu mine insa,,, fara niciun rezultat se da prea durlaughingsi e frte orgolios.si as vrea sa ma ajuti voi va rog frumossad se poarta asa cu mine deoarece ma uraste pentru ca l-am facut sa sufere¿el mai demult imi spunea ca iubirea care o simtea pentru mine sa transformat in ura si scarba...va rog ajutati-ma sad multumeschappy

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca chiar daca este cu aceea fata pe tine te iubeste si nu accepta sa fi cu altul si nu stie sa isi ascunda sentimentele, prin comportamentul lui dovedeste ca e gelos, se poarta urat cu tine dar tot odata te si iubeste si vrea sa te faca sa crezi ca te uraste dar cred ca se uraste de fapt pe el insusi pentru ca a realizat ca nu te mai poate avea

| ruby999 explică (pentru mona):

Pei de ce sa mai insurat daca ma iubeste pe mine? oare ceea ce simte pentru fata aceea este doar o obsesie? iar el nu vrea sa vada realitatea ca inca i mai pasa de mine deoarece e foarte orgolios? sad ce sa fac ca sa se intoarca la mine¿

| mona a răspuns (pentru ruby999):

Din orgolui baietii fac greseli apoi le pare rau dar cand e prea tarziu...

| ruby999 explică (pentru mona):

Nu stiu ce sa mai cred, deja imi da dureri de cap se pricepe foarte bine sa ma duca in eroare.Si tot o data ma oftic mi.e frica sa nu-mi fac iluzii degeaba ca ar putea fi gelos.De accea vam cerut ajutorulhappy si va multumesc mult :*:*. Cred ca daca i parea rau pana acum venea la minesad sau probabil ca asteapta o schimbare de la mine sa termin cu tangentele care le am cu amici nostri in comun,,, pfsadsunt foarte derutata il visez mereu si in ipostaze in care mi-asi dori sa fiu alaturi de el

| pisicutzamik a răspuns:

Buna din start iti spun ca este gelos si de aceea se poarta asa dur cu tine,el te iubeste si prin duritate vrea sa-ti arate ca te uraste, dar din contra el tine la tine! A pus capat relatiei si acum ii pare rau, daca nu tinea la tine te ignora total, el fiind insurat acum! Sfatul meu este sa il tratezi cu indiferenta, asa o sa se potoleasca!kiss

| ruby999 explică (pentru pisicutzamik):

Pei eu nici nul bag in seama si nici el, insa cand are ocazia sa ma "atace" sa ma supere mereu o face. cateodata ma face si sa rad, ca nusi vede de treaba lui.Si mi-e greu sa cred ca este gelos. De ce m-a lasat daca ma iubea¿sad

| pisicutzamik a răspuns (pentru ruby999):

De fraier! a vrut sa se dea cocos si a ramas cu buza umflata si acum te vrea inapoi dar vede ca nu te mai poate avea si te "ataca" cand are ocazia!

| ruby999 explică (pentru pisicutzamik):

Pei si atunci pentru fata aceea ce simte¿ ca totusi nu poti sa stai cu cineva mai ales sa faci ce-a facut el daca nu simtit ceva pentru persoana respectiva¿Si de ce ar crede el ca nu poate sa mai ma aive¿ totusi daca ar tine la mine ar face o incercare nu?sad eu asa zic...

| pisicutzamik a răspuns (pentru ruby999):

Pai nu mai face incercare pentru ca o are pe fata aceea.iar pentru ea nu stiu ce o simti, dar eu am inteles ce simte pentru tine si ca este gelos cand te vede cu altcineva!

| ruby999 explică (pentru pisicutzamik):

Argggg! crying nu stiu de ce mi-e greu sa cred ca este gelos probabil unde numai am incredere deloc in mine si nicio speranta :-

| ruby999 explică (pentru pisicutzamik):

Pana la urma imi iau inima in dinti si ma duc eu la el sau nu este bine¿ dupa aia o sa zic ca se impaca cu mine cand vrea mai bine sa-i dau indiferenta?

| pisicutzamik a răspuns (pentru ruby999):

Pai nu este bine ca deja el are pe cineva chiar daca tine la tine, el nu o lasa.iar tu cum ar veni te bagi in relatia lor ceea ce nu este moral.Tu sa fii in locul fetei cum ti-ar pica, ca alta sa se dea la gagikatu! Daca vrei sa va reluati relatia asteapta pana se va certa ei si dupa tu te poti baga in seama cu el! bafta

| ruby999 explică (pentru pisicutzamik):

happy Da asa este. mersi mult si sper sa fie asa cum spui tu sad

| TheBlackAng3l a răspuns:

Clar e gelos tongue