| anonim_4396 a întrebat:

Ma nevoie de niste sfaturi.Mama nu ma mai lasa pe afara cu prietenii si cel mai bun prieten al meu nu mai vorbeste cu mine deoarece ma inteleg destul de bine cu fata pe care el o uraste. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Anonim_4683 a răspuns:

Sa spun asa... sunt cam in aceiasi oala cu tine referitor la prietenul si prietena ta.

incearca sa ii explici ca nu ai cum sa fi prietena doar cu el, sa incerce sa nu mai fie atat de egoist. Nu cred ca el se intelege bine doar cu tine, si cum tu banuiesc ca nu te amesteci in treburile lui cu prietenii, sa nu se amestece nici el. Daca aceasta fata este un obstacol pentru voi [asta din perspectiva lui] nu te merita, nu stie ce inseamna prietenie. Sa incerce el sa faca ceva ca sa te recastige pe deplin daca insemni atat de mult pentru el.
Cand vorbiti si te cheama in oras, afara nu ii spune "trebuie sa ma intalnesc cu X" incearca sa iti faci timp si pentru el, intelegeti`va din timp. Tu poti sa ramai prietena si cu el si cu ea... nu inteleg care este problema lui atata timp cant nu neglijezi relatia voastra de prietenie si nu il barfesti.

3 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Pai incearca sa ii faci la inceput pe plac mamei tale si cu prietenul tau cel mai bun cred ca ar trebui sa iesiti oadta toti 3 asa poate o va cunaste mai bine pe fata pe care o uraste daca nu cred ca ar trebui sa renunti la cineva dar nu cred ca ar trtebui sa renunti. pot primi fundita te roglove struck mersikiss.

| AddaXD a răspuns:

Gaseste ceva distractiv de facut si in casa cum ar fi site-uri de realitate virtuala, TPU, sunphoto etc
si in legatura cu prietenul tau incearca sa-l convingi ca nu e necesar chiar sa o urasca pe acea fata

| albinuta_2886 a răspuns:

Încearcă să fii mai comunicativă cu mama ta, fă-o să aibă încredere în tine (contează foarte mult). Dacă rezolvi problema asta poate îți va acorda mai multă libertate. Probabil prietenul tău cel mai bun se simte într-un fel trădat și de aceea nu mai vorbește cu tine, dar oricum eu cred ca o prietenie adevărată ar trebui să fie mai stabilă, să nu fie afectată de niște probleme mici.