| justthatgirl a întrebat:

m-a parasit, acum e cu alta. Tipa e plecata de oras. Cand vorbesc cu el tot imi spune de ea, si ne compara, si nu stiu ce. Si m-am saturat. I-am spus sa ma lase in pace, dar el tot ma cauta si-mi spunea ca vrea sa vorbim, ca nu-i place cum ii vorbesc, ca nu merita straight face. Mai are si tupeu. Incerc sa-i vorbesc rece si sa fiu indiferenta, desi il iubesc.Nu suport sa stiu ca e cu altasad. si imi mai si zice de ea. De ce face toate asteasad? De ce daca nu mai tine la mine tot ma baga in seama si nu ma lasa cand ii spuneam sa ma lase? straight face

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu nu cred ca o face pentru ca tine la tine, nici pentru ca te vrea inapoi. Cred doar ca a ajuns in stadiul in care nu`i mai pasa si vrea doar sa te umileasca. Si pe deasupra e asa entuziasmat de ea, ca ar spune tuturor inclusiv tie! laughing

Si eu am mai facut de astea.

| Cypronge a răspuns:

Cel mai probabil are niste regrete, sau daca cumva el e o persoana cinica vrea sa pastreze o anumita legatura cu tine in caz ca se desparte de ea.
Stiu ca tie greu dar incearca sa iei fiecare zi pe rand, timpul vindeca orice rana, iar in legatura cu el ignora-l total stergel din telefon din mess si din viata ta, iar daca vreodata iti va zice sa fiti din nou impreuna refuza pentru ca daca tea avut odata si nu tea pretuit atuncea nu o va face nici a doua oara.
Poate ca tu te gandesti acum dupa despartire ca nu vei mai iubi si nu vei mai fi iubita dar asta nu e adevarat, iubirea nu poate fi conditionata cand vrei sa o oferi si cand nu, si asa cum ai iubit odata o vei mai putea face inca odata. Ai grija de tine ceau.

| Myladdy a răspuns:

Ia gandeste-te tu bine ce iubesti! Ca spui singura ca "te-a parasit","te compara cu alta","te-ai saturat","are tupeu"!
Pt ca e un nemernic, d-aia face astea, si pe deasupra si un frustrat ce vrea atentia din jur! Ii place sa fie adorat, si daca aia nu e, apeleaza unde stie ca primeste ce vrea, pentru ca stie ca-l iubesti!
Ia nu-i mai raspunde o data, de doua ori, sa vezi ce-si baga gheara-n gat, ca pitigoiul!

| Crys_4835 a răspuns:

Salut justthatgirl de aia vorbeste desprea ea si inca de mai cauta ca inca tine la tine!happy si mai lasa-l asa pentru ca nu va dura mult relatia lui cu fata aia si se va intoarce la tine si chiar nu o sa suporte sa te vada cu alt baiat!happy crede-ma am trecut pri asta!happy:*

| Totipentruunu a răspuns:

Pentru ca inca te place si nu e sigur de alegerea facuta.Pe de alta parte il doare indiferenta ta peste putere.
Intalnestete cu el, vorbiti, si intraba-l pentru ultima data pe cine alege, spune-i tot ce simti, nu e rusine sa ii spui ca il iubesti. Poate te-a lasat doar asa, sa vada ce zici. E cam aiurea situatia, daca o alege tot pe ea nu il mai baga deloc in seama...
gandeste-te ca nu merita nici o privire dupa ce te-a facut sa suferi, stiind ca il iubesti.
Pune-ti tu intrebarea:MERITA?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are chief sa te faca sa suferi. Atat.