| anonim_4396 a întrebat:

...imi place de un tip din scoala mea. si nu stiu daca si el ma place.straight face ..la scoala vine mereu in clasa la mine ma baga in seama dar nu prea zice mai nimic ..mai mult vorbesc cu colegul lui si el se baga in seama cu mine in timp ce vorbesc cu el. vorbim pe mess mai mereu ..si ne trimitem tot felul de "dulcegarii" big grin nu vorbim cam mereu (doar de2x pe zi) de vreo o saptamana ..eu il plac dar nu am tupeu sa ii spun asta ..si el imi da de inteles ca ma place dar nu stiu daca v-a sta cu mine.straight face...

Răspuns Câştigător
| 69AnonimuS69 a răspuns:

Te place. Nu-l intreba daca te place, o sa se sperie si o sa zica nu. Invita-l pe undeva si o sa zica da. Asta aflii de la un baiat pus in situatia asta. Cand ma-a intrebat daca mergem la patinoar am zis da, am mers ne-am distrat, ne-am simtit bine ma indragostisem pana cand m-a intrebat pe facebook daca o plac, m-am rusinat, am zis nu si nu a mai vorbit cu mine, deci atat eu cat si ea am stricat totul...

2 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Incearca sa-i dai de inteles ca e timpul sa-ti spuna si el asta, pentru ca nu sta bine sa-i zici tu. Daca totusi nu isi da seama ca asta vrei tu de la el, spune0i tu prima parte, si anume faptul ca iti place de el, si lasa-l pe el sa faca restul.
Mult noroc!

| Dyana8 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema :/ ( da' nu are colegi cu care sa vorbesc happy )... Eu zic ca e cel mai bine sa-ti faci curaj sa-i spui ce simti, pentru ca eu am regretat ca nu i-am spus la momentul potrivit si acum e prea tarziu ( asta e happy )... Fii curajoasa! Daca nu va sta cu tine el pierde. Bafta! :*