| eu_5893 a întrebat:

am si eu o intrebare. m-am culcat cu prietenul meu iar el a ejacuat in mine.am luat postinor2.mai sunt sanse sa fi ramas gravida? va rog raspundeti-mi urgent:-s.mersi

Răspuns Câştigător
| cristi89 a răspuns:

Nu prea sunt sanse deoarece postinor2 distruge toti spermatozoizi! m-am consultat si cu mama mea care a fost doctorita ca sa iti raspund. funda?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Postinor 2 nu este 100% sigur. Insa daca ai fost la ginecolog si ti l-a prescris in urma unui consult, riscul de sarcina este mic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mare grijă, nu se pot administra decât cel mult de două ori pe an, este o pilulă de urgență.
Șansele sunt 0, 01%. Stai liniștită, sunt dozări hormonale puternice.
Pa, pa.

| llllllllllll a răspuns:

Da, exista sanse mereu sa raami insarcinata. Fie daca contactul sexual a fost protejat, fie ca a fost neprotejat. Sanse sunt mereu, mai mici sau mai mari. Ce pot sa-ti spun, am intalnit un caz la fel, la o prietena de-a mea, si a luat pastila de a doua zi [postinor ] si, cu toate astea, a ramas insarcinata. Cel mai bine ar fi sa te duci peste cateva zile la un ginecolog sa te consulte. Nu stiu ce sa-ti zic, dar asta ar fi cel mai bine pentru tine. Repet, pastila de a 2 zi nu este 100% sigura. Este normal, ca la oricine te duci, si pe oricine ai intrebare ar spune ca domne daca ai luat pastila de a 2 zi, stai fara griji. Dar, nu e asa. Cazul colegei mele, este foarte clar. Cu tot cu pastila aceasta a ramas insarcinata.
Aaa. si ai grija cu pastilele de a 2 a zi, deoarece sunt foarte periculoare. Din cate stiu, poti lua vreo 2 pe an.
Ai grija de tine!
Te pup!

| danco a răspuns:

Daca ai luat cele 2 pastile de postinor conform instructiunilor din cutie ar trebui sa nu fie pericol. In ce perioada a ciclului erai? Conteaza enorm asta. Daca erai in perioada nefertila, aproape canici nu mai trebuia sa iei postinor. DAR: MARE ATENTIE, POSTINOR NU ESTE O BOMBOANA! Contacte sexuale poti avea zilnic, asta nu inseamna ca iei mereu postinor. Folositi protectie mai bine.

| NDY a răspuns:

Exista prezervative...