| anonim_4396 a întrebat:

Am şi eu o întrebare...
M-am "jucat" cu prietenul meu şi la un moment dat a ejaculat pe vagin. Acum întrebarea este: pot să raman însărcinată?
P.s.: N-a avut loc penetrarea, sunt virgină!
Rog seriozitate! Fără răspunsuri aiurea:/
Multumesc! happy

15 răspunsuri:
| HereToHelp a răspuns:

Nu prea poti ramane insarcinata din moment ce esti virgina. Este deci foarte probabil sa nu se fi intamplat nimic. Oricum, ia-ti ceva masuri de precautie si fa un test sa vezi cum stai. Succeees

| dutu200222 a răspuns:

Nup

| mihai69 a răspuns:

1. Desigur. Existența himenului nu exclude sarcina!
2. Virgină nu prea mai ești dacă ai activitate sexuală, chiar dacă himenul e (încă) intact.

| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina se instaleaza doar in anumite conditii si doar daca sunt intrunite conditiile respective. Nu ai specificat ce este cel mai important si anume, daca te afli in perioada fertila. Din moment ce sperma nu a patruns in vagin posibilitatea de a ramana insarcinata dispare practic in totalitate. In incheiere ca fapt divers te informezi ca poti ramane gravida chiar daca esti virgina deoarece sperma poate ajunge in vagin prin perforatia existenta in himen.In cazul de fata NU poti ramane insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luna trecută în 14(ian.) mi-a venit menstruaţia care a ţinut cam 5 zile, iar luna aceasta încă nu mi-a venit. Iar "jocul" a avut loc acum 2 zile...
Mentionez că nu-mi vine regulat.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine este posibil sa ramai gravida, pentru ca sperma lasata de el poate sa alunece in vagin la tine si sa se produca o fecundare instantanee.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in ianuarie menstruatia a fost normala, ca timp, cantitate si flux al menstrei, intarziere sctuala este datorata probabil unor cauze hormonale.Joaca voastra de-a sexul s-a produs intro perioada in care instalarea unei sarcini are sanse extrem de mici care tind spre 0 (zero)de a se realiza chiar si in cazul unui sex finalizat cu ejaculare intravaginala. Poti fi linistita si sa astepti cu calm, fara stres urmatoarea menstruatie.Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe vagin? Inseamna ca esti prima fata cu vagin exterior, ca si sacul testicular. Evolutia e extraordinara! Prostia nu prea e.

Răspuns utilizator avertizat
| Alcyon a răspuns:

Joaca de-a sexul nu e ca aia cu papusa, fiindca exista riscul sa te trezesti cu bebelusi. E bine sa te protejezi, chiar si-n cazul in care nu exista contact sexual propriu zis. Himenul are o gaura in mijloc prin care trece sangele la menstruatie. Si daca trece sangele, sigur pot trece si spermatozoizii, care au dimensiuni microscopice. Tu ai menstruatie neregulata, prin urmare n-ai cum sa calculezi cu exactitate perioada fertila... Asa ca prezervativul e sfant.

| cristinela4 a răspuns:

Nu-ți face griji, nu ai cum să rămîi însărcinată! Joacă-te liniștită mai departe! Baftă!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!
Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru HereToHelp):

Fiind virgina, șansele sunt mult mai mari de a rămâne însărcinat...thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atat timp cat menstruația ta este una neregulata, poți rămâne însărcinată in oricare zi din luna.

De obicei, se spune ca o virgina poate rămâne mult mai repede însărcinată fata de o alta care e la al n contact sexual.

Teoretic, e imposibil.

Practic....cam depinde de fiecare organism.

Dacă nu îți vine menstruația in 10-15 zile, fa ti un test de sarcina. happy

Multa grija si nu uitați de protecție happy