| asya a întrebat:

Am si eu o intrebare! Mi-am facut un test de sarcina si in momentul in care am introdus betisorul ala in urina in 10 secunde mi-a si aparut o liniuta roz...inainte sa-l scot! Asta inseamna ca nu am facut corect testul?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ba da, l-ai facut corect si asa era normal sa se intample. Prima liniuta, cea care certifica faptul ca testul e bun, apare imediat. Cea de-a doua, care indica sarcina, poate aparea dupa un oarecare interval de timp, indicat pe ambalaj.

| Anca a răspuns:

Daca nu a mai aparut inca o linie, inseamna ca-i negativ.

| catthshshshs a răspuns:

O liniuta roz e normal sa apara imediat ce l-ai introdus in urina. Daca nu a aparut si al doilea, inseamna ca nu esti insarcinata.Acest tip de test de sarcina are niste instructiuni clare, citeste-le binewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E bine, testul e negativ dar e bine sa il repeti.

| mihaa a răspuns:

E corect testul, si nu esti gravida

| dana1986 a răspuns:

L-ai facut foarte bine, asa apare prima data liniuta care spune ca nu esti insarcinata.

| magicp a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa dai o petrecere laughing)