| Ale_Catalyna_1999 a întrebat:

Bună,am si eu o întrebare. Pe 9 seara duminica, am fost operata de urgentă la vagin, dupa cat timp dupa operatie as avea voie sa imi reincep viata sexuala? ( PS dau funda )

10 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

In mod normal ar trebui sa iei cumva legatura cu doctorul sa il intrebi. Mergi la cabinet la el sau la spitalul unde te-ai operat. Sau macar suna la receptie si incearca sa il gasesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Operatia la vagin nu este una de ignorat... posibil dupa 6-8 saptamani ( sau chiar mai mult timp) de recuperare, dar asta iti poate spune numai medicul care te-a operat, in functie de gravitatea situatiei si de cat dureaza recuperarea.
Ti se va comunica la ce perioada sa te intorci la control, cand iesi din spital.
Oricum, cand vine medicul al patul tau, intreba-l!
Ne poti spune exact de ce ai fost operata? Ce procedura s-a facut?

| romeo78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact, în funcție de ce operație a efectuat trebuie să facă pauză chiar mai mult de 8 săptămâni. Și atunci, înainte de toate, să facă un nou consult medical și să primească aprobarea de la medic.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ar fi trebuit să iti intrebi doctorul, nu pe noi.

| Ale_Catalyna_1999 explică (pentru Necunoscut112):

Dacă și aveam cu cine vorbi, cu siguranță îl intrebam.

| Ale_Catalyna_1999 explică (pentru Necunoscut112):

Daca as fi avut cu cine vb ..cu siguranta l-as fi intrebat.

| RAY a răspuns (pentru Ale_Catalyna_1999):

Te doare cand pui mana, ce simti?

| LoveSleep a răspuns (pentru RAY):

Pff, Ray, perversule.

| RAY a răspuns (pentru LoveSleep):

Raule o intreb de sanatate, ma si rog pentru ea

| darrio2007 a răspuns (pentru Ale_Catalyna_1999):

Te-a operat femeia de serviciu?