| Ana287 a întrebat:

Buna seara, am si eu o întrebare foarte urgentă. De cand mi-am început viața sexuală îmi curge un lichid sleios din vagin urat mirositor. Am făcut doar sex neprotejat. E posibil sa fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ti-a dat copil, insa ti-a dat cel mai probabil vreo infectie tip candida, fuga la ginecolog.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti însărcinată, ai luat boală transmisibilă sexual vezi daca nu te protejezi? Mergi la medic nu mai sta sa astepti.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca ai luat deja o boala cu transmitere sexuala.
Secretia vaginala normala si sanatoasa, nu trebuie sa miroasa.
In cazul asta, nu-i vorba de sarcina ci de o boala cu transmitere sexuala.
Poate ar trebui sa stii ca, sexul neprotejat (fara prezrevativ) aduce pe langa sarcini nedorite si boli sexuale mortale (SIDA, sifilis, HPV, Hepatta B si C, samd).
De ce nu folositi prezervativul?
Nu musca, nu doare si nu costa mai mult decta 1 bomboana.
Mergi la medicul ginecolog si fa-ti investigatii medicale sa aflii cu ce esti infectata, ca boala netratata se agraveaza si poate produce infectii ale organelor reproducatoare sau chiar cancere.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este foarte posibil/aproape sigur, ca secretia urat mirositoare care se scurge din vagin este provocata de o infectie cel mai probabil bacteriana. Adica este vorba de o infectie transmisa sexual (un BTS) de catre un agent care de regula este bacterian sau de catre un microorganism, o ciuperca sau un virus. Trebuie sa te prezinti la un laborator de analize medicale pentru a ti se preleva secretie vaginala si prin analizarea sa, sa se determine natura agentului patogen care ti-a fost transmis si ti-a provocat infectia vaginala, fiindca doar asa se poate stabili tratamentul adecvat de a fi urmat/folosit. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Felicitări! ai luat o boală cu transmitere sexuală.
Roagă-te să fie una care se vindecă...

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti gravida. Secretia de care vorbesti este de la o infectie vaginala.

| Andreeush a răspuns:

Probabil o infecție.