| nbgfmkdlșxs a întrebat:

am si eu o intrebare. poti ramane insarcinata daca faci sex cu prietenul dupa ce a trecut menstruatia la 2 zile? sau in ultima zi de menstruatie? tin sa specific ca asta am facut eu si acum ma simt rau imi vine sa vars cateodata ...asta s-a intamplat acum o saptamana! darr inca ceva ma gandesc sa nu fie vorba de o raceala la ovare ..pentru ca : ma doare ovarul drept si durerea imi raspunde in spate la rinichi! de ce, ma poate ajuta cineva despre ce poate fi vorba?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Posibilitatea este cu atat mai mare cu cat menstruatia durează mai mult. Cu risc minim sunt numai primele 5 zile numarate din ziua in care iti vine menstruatia (dar chiar si atunci poti ramane insarcinata). pe de alta parte, nu poti avea simptome de sarcina mai repede de 4-5 sptamani de la conceptie.

| mgtow a răspuns:

Daca s-a produs contactul sexual dupa menstruatie fara protectie e risc mare de sarcina.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, există RISC de sarcină dacă ai făcut sex NEPROTEJAT sad

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Sexul fara prexervativ nu poate fi niciodata sigur ca nu-ti aduce bucurii. Este adevarat ca exista zile in care riscul este mai scazut, dar niciodata el nu este nul! Asadar, nu te mai juca fara prezervativ!

| Alcyon a răspuns:

O femeie sanatoasa, poate sa ramana insarcinata oricand. Perioada nefertila, nu este cu risc de sarcina 0. Riscul e doar mai mic, atata tot. Metoda calendarului nu este foarte eficienta.

| nbgfmkdlșxs explică:

Am făcut 2 teste de sarcina și mi. A ieșit negativ