| Innaandreeea a întrebat:

Hei TPU.
De câteva zile mă doare spatele jos foarte tare, deasupra la fund. Este o durere care nu trece, rămâne acolo de dimineața și până adorm. Mă doare și undeva langa vezica urinara, mai precis jos la burta, unde te doare și când trebuie sa-ti vina menstruația. Daca mă apas pe burta jos simt ceva tare ca și cum as fi plina. Daca apăs foarte tare pe burta jos am o senzație de a merge la baie. Merg mai des la baie decât de obicei, cam odată pe oră sau de 2 ori într-o oră. Am și câteva înțepături jos un zona intima câteodată. Eu zic că sunt răcită la rinichi dar nu știu... Nu mă ustura când urinez și nici nu urinez cu sânge. Însărcinată nu cred că pot fi, am avut relații intime acum o lună și o săptămână, mi-a venit menstruația, a durat 5 zile iar imediat după terminarea sa s-a instalat durerea asta. Vreau sa va spun că durerea de spate este din ce in ce mai tare, adică nu mă lăsa și după mă ia din nou, mă doare incontinuu de dimineață și simt chiar daca stau in pat nemișcată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai probleme renale sau un tip de lombosciatica, sindromul cozii de cal care necesita urgenta medicala. Ar trebui sa mergi la medicul de familie, cu cât amâni cu atât se va agrava.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la ginecolog, programeaza-te la privat. Sigur e o infectie urinara care trebuie tratata

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Buna. vad ca nu sunt singura cu așa simptome. si eu am aceași problema de câteva săpt, durere de mijloc, durere chiar lângă vezica, de la buric mai la stanga. La fel cum ai spus si tu, daca apas simt ceva tare, ca un fel de gâlmă. acum nu stiu daca si tu simti chiar la fel. Habar nu am ce poate fi.
Eu am fost la doctorul de familie si mi-a zis ca ar fi vezica urinara imflamata (pe mine ma durea si rinichiul). Am luat antibiotic dar ma simt tot la fel. Nu stiu ce poate fi.dar sper sa fie bine. Sănătate!