| punkgirlloveyouzbang a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Sunt cu un baiat de 1 luna,impropriu spus pentru ca la inceput a fost vorba de o relatie cu beneficii,insa eu sunt virgina, iar el a spus ca putem continua fara sex.Ne comportam ca si cum am fi impreuna,dorm la el fara sa se intample nimic intre noi,iesim in oras,ne tinem de mana,vorbim aproape zilnic etc. Am avut o discutie cu el,mi-a spus ca nu stie ce este intre noi,dar vede in mine mai mult decat sex.A avut o relatie anterioara in care a fost ranit si acum nu mai vrea sa se implice emotional,dar nu inteleg, vresu un sfat de la voi.
Pup, funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu poate exista o relatie cu/fara beneficii daca nu este vorba de sex. Poate fi vorba doar de o simpla relatie de prietenie sau chiar iubire, insa nu una in sensul relatiei cu/fara beneficii deoarece de fapt relatia se bazeaza pur si simplu pe sex si nimic altceva fara implicare emotionala. Fiecare partener are cercul lui propriu de prieteni si activitati complet separate, intalnirile avand doar un singur scop, de a intretine o partida de sex dupa care fiecare isi vede de viata sa particulara pana in momentul unei alte reprize. In cazul tau este vorba de o relatie de iubire/dragoste adevarata. Succes!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fiind ranit odata, nu vrea sa raneasca si el pe cineva. Apreciaza gestul lui ca nu te grabeste sa faceti sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie cu beneficii, doar ca nu se pune problema de relatie sau de beneficii... Are la fel de mult sens ca un manelist cu o carte de limba romana in brate.

Relatia cu beneficii se refera la o relatie care se rezuma strict la sex, fara niciun fel de atasament emotional. Asa ca va trebui sa gasesti o alta expresie care sa defineasca ce aveti voi. Bine, voi nu aveti nimic, decat foarte multa nesiguranta, complexe si frici, poate asta va si apropie... Ca fapt divers, el nu insista sa faceti sex pentru ca ii este teama sau are o problema fizica/psihica, in niciun caz pentru ca ti-ar pretui tie virginitatea. Iar tu nu faci sex cu el pentru ca nu ti-a cerut-o suficient de insistent. Pup.

| kandaraki a răspuns:

Voi nu aveti o relatie cu beneficii - o relatie cu beneficii implica doar sex, voi nu faceti sex, atunci ce beneficii?
sunteti niste copii mici care pur si simplu stati impreuna, va plimbati si tot asa.

| Wargasm a răspuns:

Ai răbdare, continuă să fi lângă el și manifestă afecțiune față de el. La un moment dat o să faceți sex și o să se răzgândească.

| Adromos a răspuns:

Incearca sa nu grabesti lucrurile... daca se vor schimba sentimentele dintre voi este este bine sa existe o foarte buna comunicare pentru e nu exista neplaceri bafta