| Andreiu68 a întrebat:

Baieti,help! Am cunoscut o fata acum 1 an jumate, si vorbim de 7 luni. Pe aceasta fata am cunoscut-o prin intermediul familei( a unor prieteni a parintilor mei), mergand aproape in fiecare weekend la ei am cunoscut aceasta fata. Eu cu fata asta avem o relatie stransa, gen vorbim aproape zilnic, mai vine pe la mine acasa, cand sunt si parintii mei acasa, stam ne uitam la filme, iesim prin mall, cafenele, ne tinem de mana cand mergem pe strada, ca un cuplu oarecum. Sa spun de acum, eu cu aceasta fata nu vreau relatie, poate nici ea, vreau doar o aventura/ prietena cu beneficii. Faza este ca a mai fost la mine acasa de 2 ori cand eram doar noi doi si cu toate astea nu am facut nimic cu ea. Nu pentru ca poate nu si-ar dori, nici nu i-am spus,, hai ca vreau sa ne f***m, sau altele, pur si simplu nu am stiut cum sa o iau ca sa isi doreasca. Cand stateam ne uitam la film stateam in pat inveliti o tineam de mana, o mana o mai puneam pe fund, una pe la sâni, nu spunea nimic si nu am mai ridicat miza. Sa o iau asa brusc sa o sarut cand mai stam noi pe la filme imi e nu stiu cum, mai ales ca eu sunt o fire mai timida, rusinoasa si nu stiu cum ar reactiona. Voi cum ati proceda ca sa obtineti acea aventura de o noapte? Fata nu e virgina ca sa nu isi doreasca si nici eu nu sunt. Am 20 de ani, iar fata 19

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

,,Cand stateam ne uitam la film stateam in pat inveliti o tineam de mana, o mana o mai puneam pe fund, una pe la sâni, nu spunea nimic si nu am mai ridicat miza.'' Data viitoare strecoara-ti mana in chilotei ei, si mangaie ''pasarica''. Succes!

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă nu e virgină, nu însemană nici pe departe că îşi doreşte o relaţie de tip friends with benefits cu tine. Fetele in general nu vor aşa ceva, doar dacă sunt deja măritate şi nu sunt satisfacute de către soţi, dar nici nu vor să renunţe la beneficiile unui cămin. Aşa că trebuie să discutaţi sincer. Nu e ok să tăbari pe ea, deoarece ea poate nu o să te oprească, dar tot viol se numeşte.

| Eduard196 a răspuns:

Tu trebuie sa ii spui direct ce vrei

| alexciubotaru17 a răspuns:

Deseori mai bine ar fi sa mergi pe varianta indirectă mai ales dacă esti timid, incearca sa-i zici unei prietene ai ei sau unui prieten al ei ca ai vrea sa treci la un pas nou si acel cineva sa-i spuna si ei si in cele mai multe cazuri asa e mai ok decat direct