| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Zilele astea am fost la neamurile mele! Acolo este o fata, care imi este verisoara primara prin alianta! Adica este doar a cumnatei mamei mele dintr-o casatorie anterioara, deci nu avem acelasi sange! Noi ne-am placut si vrem sa avem o relatie! E posibil asa ceva? Va rog dati cu parerea la modul serios!

5 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

Dap pentru ca nu sunteti de sange, daca era fiica surorii/fratelui mamei tale sau tatalui tau, erati de sange, dar fiind prin alianta nu cred ca este vreo problema

| alexmircescu13 a răspuns:

Nu sunteti nici un fel de rude, asadar atat din punct de vedere biologic cat si din punct de vedere al moralei crestine nu e nici o problema. Evident, daca varsta e potrivita pentru o relatie.

| ganeaa a răspuns:

Buna sti ce o sa zica neamurile cand o sa afle de voi nu? ca nu se poate ca sunteti neamuri dar fi un pica mai destept ca si ele traiesteti viata fa cea ce vrei ca alta viata numai ai paste fericit

| RobyAdy a răspuns:

Ideea e ca ne-am simtit f bine zilele cat am stat! Numai impreuna am fost peste tot! Eu am 24 de ani jumate si ea 17 si cateva luni! Deci daca nu s-ar fi casatorit parintii ei actuali, am fi fost niste straini! Noi ne dorim mult. Ce ar trebui sa facem ca sa ne accepte parintii?

| andralada a răspuns:

Pffff eu cred ca ar trebui sa ai grija cu sentimentele tale pentru acea fata ca poate familia nu ar fi de acord cu asa ceva dar daca va placeti si nici nu stuntei neamuri atunci nu vad dc sa nu incercati adica ma rog poate nu ar fi bine dar nah ramane in familie vb vine acum vezi tu ca esti mare succes big grin