| cristina_7560 a întrebat:

Buna am si eu o mica problema.imi place foarte mult de un baiat si stiu aproape sigur ca ma place si el dar nu face nici un pas.sa fac eu? nu le place baietilor sa faca ei primul pas?confused
mersi anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Green a răspuns:

Da, poti sa faci tu primul pas.
Sa stii ca baietilor nu le place sa faca ei primul pas - ei se simt cateodata obligati ca stiu ca n-au nicio sansa ca fata sa faca primul pas.
Poate acel baiat este timid si ii e foarte greu sa faca primul pas, sau daca a vazut ca esti mai indrazneata (presupun din ce ne-ai scris) a zis ca daca-l placi poti face tu acest pas laughing
Ii spui ce simti, dar incearca sa nu o faci prin mesaje big grin
Asteapta-i reactia si poate iese cevawinking

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Si baietii au emotii, si ei au retineri si teama ca vor fi respinsi, si ei sunt, unii, chiar mai timizi decat fetele.Incearca tu sa creezi o situatie in care sa fiti mai apropiati si sa-l determini sa-si depaseasca retinerile. Poti face si tu primul pas daca esti mai indrazneata!

| L a răspuns:

Poti face tu primul pas, daca crezi ca si el te place. poate e mai retinut`. Ii spui direct si sincer ca il placi, si vezi cum reactioneaza. Bafta.`

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Daca vrei intr-adevar poti face tu primul pas. El poate e mai timid si ii este rusine sa spuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii, daca el te place oricum odata si odata o sa faca primul pas dar daca esti genul de fata care nu poate sa ashtepte.Incearca tu prima, numai sa fie cit mai evident. Potzi sa propui sa ieshitzi undeva pu inceputhappy
Cit despre ceea daca baietii fac primul pas...aici pot sa zic ca depinde de baiat, dar 95% din toti baietii-fie timizi, fie indraznetzi merg peste toate complexele daca cineva ii intereseazahappy