| pixie_5028 a întrebat:

am si eu o nelamurire. Dupa primul contact sexual, in prima luna am avut CM (intarziat si mai scurt decat de obicei), inainte de asta am facut 3 teste, toate au iesit negative, insa acum de 2 luni nu am mai avut CM( nici contacte sexuale ) si am facut un al 4 lea test, care de asemenea a iesit negativ, se poate sa fiu totusi insarcinata? tin sa precizez ca si inainte de a-mi incepe viata sexuala aveam CM neregulat iar in unele luni nu-mi venea insa nu stiu ce sa cred.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar trebuie sa te duci cat mai repede la ginecolog. Nu e deloc normal ce ti se intampla si poate fi semnul unor dereglari grave care sa necesite tratament cat mai repede.

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ar fi cazul să mergi la medic. Dacă testele ţi-au ieşit negative probabil că nu eşti însărcinată, dar ar trebui să mergi la medic pentru nişte analize. Şi nu uita acum că ţi-ai început viaţa sexuală trebuie să te duci la medic cel puţin 1 dată pe an dacă ai peste 17-18 ani, sau 1 dată la 6 luni dacă ai mai puţini.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un cabinet medical pentru un control de rutina, chiar daca nu esti insarcinata pot exista alte probleme.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai daca a iesit negativ atunci poti sa stai linistita ca nu esti insarcinata.Insa trebuie sa mergi sa-ti fai un control sa vezi din ce cauza inca mai ai ciclul neregulat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt dereglări hormonale. Bine este să faci dozările de endocrinologie, un test Babeș Papanicolae, un ecograf intravaginal te vor ajuta să afli care este de fapt starea de sănătate a ta.
Pa, pa.