| loredana_6675 a întrebat:

am si eu o nelamurire, ieri am luat ultima pastila din bliserul de contraceptive (logest), insa cum procedez, si cand incep urmatorul bliser? cand imi vine ciclul menstrual? sau trebuie sa treaca cele 7 zile, chiar daca imi vine in acest interval. fundita, pentru un sfat bun.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasi sa treaca cele 7 zile, timp in care, cu certitudine iti va veni menstruatia. Tu incepi al doilea blister in a opta zi (ar trebui sa fie aceeasi zi a saptamanii ca ziua in care ai inceput primul blisetr). Nu uita, dupa menstra, trebuie sa te vada din nou ginecologul care ti-a prescris anticonceptionalele.