| alinacamelia a întrebat:

Buna!
Am si eu o nelamurire si as dori sa gasesc un raspuns cu ajutorul dumneavoastra.
In urma cu 15 luni am nascut o fetita, am nascut natural insa foarte greu si de atunci viata mea sexuala s-a schimbat, la inceput am simtit un mic discomfort in timpul actului sexual, care cu timpul a ajuns sa fie tot mai neplacut in sensul ca simt o durere in interiorul vaginului, iar in urma cu doua zile am descoperit o umflatura cam cat un bob de strugure la vreo 5cm in interiorul vaginului pe partea stanga(se poate simti cu degetul)care este dureros la atingere.Am programare la medic abia pe data de 17 decembrie insa pana atunci simt ca innebunesc.Va rog ajutati-ma! E ceva normal sau ce ar putea fi?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pare sa fie un chist. Cum de ai acceptat o programare atat de tarziu?! Nu poti merge si in alta parte?! La un consult ginecologic urgent, la cineva cumsecade, cand e de garda, sau direct, in urgenta! daca te doare! Du-te oricum la un magazin de produse naturiste, spune ce ai, si intreaba daca infuzia de galbenele, sau ceva similar, iti pot folosi! Multa sanatate!

| feroceboy4u a răspuns:

Chist ovarianwinking. are si fosta mea prietena big grin

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar putea fi o mica plaga (ruptura) de la nastere care sa se fi infectat si inchistat. Nu e grav si se vindeca (eventual se poate evacua cu anestezie locala). S-ar putea ca ea sa fie sursa neplacerilor tale si, o data tratata, lucrurile sa stea mult mai bine.

| cosmina_4658 a răspuns:

Buna alinacamelia! Exact aceeasi problema o am si eu, tot pe partea stanga.Am fost ieri la medic si mi-a spus ca este o infectie netrata care s-a inchistat in acel loc. O sa primesc un diagnostic clar abia dupa ce voi primi rezultatul examenului citologic. Sper sa nu fie ceva grav.Multa sanatate!

| marian1988 a răspuns:

Nu mai sta asa mult timp ca nu e bine incearca sa iti faci o programare mai rapida...nu e nimica care sati puna viata in pericol dar e mai bine sa scapi de el cat mai repede